Schneider Electric Web Sitesine Hoş Geldiniz

Web sitemize hoş geldiniz.

Mevcut ürünleri görüntülemek için başka bir ülke seçebilir veya şirket bilgilerine göz atmak için Küresel web sitemize gidebilirsiniz.

Başka bir ülke veya bölge seçin

 • Default Alternative Text

  Bold idea for electric utilities

  Digitization and automation at all levels is vital in connecting users to the grid and preparing for future demands. Automation will see the human resources requirements change forever - Steve Cox, Engineering and Technical Director, Electricity North West, UK. #WhatsYourBoldIdea?

  Watch the interview See panel discussion
 • Default Alternative Text

  Elektrik dağıtım şirketleri

  Modern elektrik tesisatı akıllı bir tesisattır. Yardımcı hizmetler için yenilikçi çözümlerimiz sayesinde gelişen zorlukları aşın ve müşterilerinizin bugünkü ve yarınki ihtiyaçlarını karşılayın.

  E-kitabı okuyun Web seminerlerine bakın
 • Default Alternative Text

  Fırtınada bile GÜVENİLİR

  En şiddetli fırtınalarda 1,5 milyon hanenin elektriğinin kesilmemesini sağlamak cesaret isteyen bir fikirdir. SA Power Networks, geniş ağını GÜVENİLİR bir şekilde izlemek ve yönetmek için Schneider EcoStruxure™ Grid çözümünü kullanarak Güney Avustralya'daki insanların en zorlu hava koşullarında güvende olmasına yardımcı oluyor.

  Şimdi izleyin
  • Innovation at every level

   New technologies challenge us to redefine the way we live our lives. We deliver solutions that integrate seamlessly into our environment.

   Read more
   Default Alternative Text
  • A leader in the ADMS market

   Schneider Electric has been named a leader in Gartner’s Magic Quadrant for Advanced Distribution Management Systems, with the highest scores in all 3 use cases in the Critical Capabilities.

   Read more
   Default Alternative Text
  • Virtual synchronous generation for distributed generation

   Enabling a plug and play integration of renewable energy without compromising grid stability

   Discover how
   Renewable energy
  • Invest in the right technologies for your smart grid roadmap

   Today, energy and utility companies are faced with a highly competitive market in which they find themselves having to reduce their costs and create new revenue streams, all the while providing a reliable and safe service to end-customers.

   How to help utilities plan ahead
   Helping utilities plan ahead
  • Dream Big: The future of reliability for electric utilities

   Reliability is at the forefront of utilities’ concerns, and rightly so. How can they improve it ?

   Discover it
   The future of reliability for utilities
  • How smart grids will reach their potential

   In this interview with Edifícios e Energia magazine, Alain Glatigny, Smart Grid Innovation Vice President at Schneider Electric, provides suggestions for what the European Union must do to support smart grids development.

   Learn more
   Potansiyelini ortaya çıkaran akıllı şebekeler
   Transformer, Power lines in silhouette look with sunset in background, access to energy, electric utilities.

   Challenges

   Transmission substation engineering and regulatory requirements are increasingly complex – especially in interoperable, multi-vendor environments. Grid automation initiatives are driving interest in retrofitting existing substations with state-of-the-art communication, monitoring, protection and control systems.
   energy management consultant with hard hat in front of window and power station

   Zorluklar

   Kamu hizmetleri, operasyonel mükemmellik sağlarken aynı zamanda maliyetleri ciddi oranda düşürmeli, uçtan uca süreçleri hızlı şekilde sayısallaştırmalı ve operasyonel performansını geliştirmelidir. Kamu hizmetleri, kapasite sorunlarına rağmen, düşük aralıklı üretim riskli zorunlu talep kısıntısı ve kesintilerle yüksek talep saatlerini dengeleyebilmelidir. Peki cevap ne? Enerji satışlarının ötesinde bir büyüme sağlamak için akıllı ağlar, yeni iş modelleri ve yeni müşteri hizmetleri.
   Smart city lights in Bogota, Colombia

   Elektrik Şirketleri için Çözümler

   Elektrik Şirketleri için Çözümler

   Neden bizimle çalışmalısınız?

   • Araçlar simgesi

    Operasyonel mükemmellik

    Maliyetleri düşürürken, güvenli ve güvenilir çalışmalar sağlarken ve şebeke istikrarını korurken, değişen bir enerji dünyasında daha üretken hale gelin.

   • Yukarı oklu grafik simgesi

    Enerji dağıtımında uzmanlık

    Gelin, şebekelerin yönetimini değiştirelim. Yeni hizmetlerimiz, müşteri hizmetlerinizi geliştirmenize, yenilenebilir yönetmeliklere uyum sağlamanıza ve şebeke esnekliğini güçlendirmenize yardımcı oluyor.