Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

      Bizden Haberler

      11/03/2015

      Schneider Electric Global 100 Endeksi’nde 9. sırada

      Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, 2015 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi Endeksi’nde 9. sırada yer aldı.

       

      Üst üste ikinci yıl ilk 10’a girmeyi başaran Schneider Electric, böylece sürdürülebilirliğe bağlılığını güçlü bir şekilde gözler önüne serdi.

       

      Toronto merkezli bağımsız bir medya ve yatırım araştırma şirketi olan Corporate Knights tarafından yayınlanan Global 100 Endeksinde yer alan şirketler, toplam pazar sermayesi 2 milyar ABD Doları’nın üzerinde olan 4.609 şirket arasından seçildi.

       

      Kendi sanayi kollarında en iyi sürdürülebilirlik performansını sergileyen şirketlerden oluşan Global 100’de Schneider Electric, bu yıl bir kez daha ilk 10 arasında yer almayı başardı. 

       

      Corporate Knights CEO'su Toby Heaps, listeyi “Global 100, daha azıyla daha fazlasını üretmenin yollarını arayan kurumsal öncüleri temsil ediyor” diye yorumladı.

       

      Tricoire: “Sürdürülebilirliğe bağlılığımızın önemli bir göstergesi…”

       

      Schneider Electric Başkanı ve CEO'su Jean-Pascal Tricoire ise şunları söyledi: “Schneider Electric üst üste ikinci yıl ilk 10'da yer aldı ve bu bizim, sürdürülebilirliğe bağlılığımızın güçlü bir göstergesi oldu. Schneider Electric’te her gün ekonomik, çevresel ve sosyal ilgi alanlarının tek bir noktada birleştiğini kanıtlamanın yollarını arıyoruz. Önemli bir etki yaratmak ve kalıcı bir değişimi başlatmak için bir performans ölçütü gerekir. İşte bu yüzden özel hedefler belirledik ve Gezegen ve Toplum Barometresini kullanarak her üç ayda bir sonuçlarını ölçüyoruz.”

       

      Schneider Electric’in 10 yıldır yayınladığı Gezegen ve Toplum Barometresi, üç yıllık dönemler için belirlenen hedefler ve anahtar performans göstergelerinin üç aylık sonuçlarını içeriyor ve 2005 yılından beri grubun sürdürülebilirlik skor kartı’ olarak işlev görüyor.

       

      Gezegen ve Toplum Barometresi hakkında daha fazla bilgi edinmek için:

      www.schneider-electric.com/barometer


      Global 100 listesi için:

      www.corporateknights.com/reports/global-100

       


      Schneider Electric hakkında

      100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, enerji yönetimi ve otomasyon alanında global bir uzman olan Schneider Electric Konut Dışı Binalar ve Konutlar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Kamu Hizmetleri ve Altyapı, Veri Merkezleri ve Şebekelerde liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan Grup’un 170.000'den fazla çalışanı; bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına etkin bir şekilde destek olma taahhüdüyle 2014 yılında 25 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir.

      www.schneider‑electric.com

       

      Bilgi için:
      Ünite İletişim (212) 272 93 13 
      Merve Altay, Merve Dolapçıoğlu

      merve.altay@unite.com.tr; merve.dolapcioglu@unite.com.tr
      www.unite.com.tr