Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   09/08/2013

   Kurumsal verimliliğinizi belirlemek için basit bir araç

   Yeni Efficiency Quotient (EQ) doğru soruları soruyor ve anlamlı bir sonuç ortaya çıkarıyor

   Enerji tüketiminizi nasıl ölçeceğiniz veya enerji verimliliğinizi geliştirmek için doğru adımları atıp atmadığınız konusunda hiç kafanızın karıştığı oldu mu? Yalnız değilsiniz. Pek çok işletme, yüksek enerji maliyetlerinin etkisini nasıl minimuma indirecekleri konusunda zor zamanlar geçiriyor.

   Bu enerji zorluğuyla başa çıkmanın ilk adımı, temel bir değerlendirme gerçekleştirmek. Enerji yönetiminde dünya lideri olan Schneider Electric™, şimdi Efficiency Quotient adı verilen yeni bir ücretsiz araç yarattı (http://www.schneider-electric.com/efficiency-quotient). Bu çevrimiçi anket, işletmelerin enerjilerini nasıl yönettikleri konusunda hızlı ve kolay bir değerlendirme sağlıyor. Aslında bu araç, işletmeleri diğer benzer işletmelerle kıyaslıyor ve aynı zamanda enerji maliyetlerinin düşürülmesi ve verimliliğin geliştirilmesi için gerçekleştirilebilecek adımlarla ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

   Verilerini giren bu kullanıcılar, verimlilik oranı 'puanlarını' 1 ile 5 arasında ('5' en yüksek puan olmak üzere) alıyorlar. Bu puan, verilerini giren diğer 'benzer' kullanıcıların konsolide verileriyle karşılaştırılıyor. Bu araç; bina yöneticilerine, veri merkezi yöneticilerine, endüstriyel tesis yöneticilerine ve fiziksel altyapının genel enerji yönetiminden sorumlu olan bireylere ayrı değerlendirmeler sunuyor.

   Artık global, kurum çapında değerlendirmeler mümkün
   Buna ek olarak CEO'lar, bütün kurum çapında yöneticileri anketi doldurmaya teşvik ederek Kurumsal Enerji Verimliliği Oranını belirleyebilirler. Binalar, veri merkezleri, tesisler ve enerji altyapıları için puanların tümü karşılaştırılabilir ve birleştirilebilir.

   Aracın çevirileri yapılmıştır ve global bir değerlendirme yapılırken yardımcı olmak üzere Fransızca, Latin Amerika İspanyolcası, Avrupa İspanyolcası, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Almanca, Rusça ve Çince dillerinde mevcuttur.

   Paradan tasarruf etmek ve daha verimli ve sürdürülebilir olmak, günümüzde bütün şirketlerin temel hedefidir. Efficiency Quotient aracı, enerji faturalarını nerede ve nasıl düşüreceklerini ve verimliliği nerede ve nasıl yükselteceklerini daha iyi anlamaları için Fortune 1000 şirketlerine basit ve kolay bir yol sunuyor.