Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   08/08/2013

   Esnek geçit muhafazasının tanıtımı

   EcoAisle hava akışı verimliliğini optimum hale getirir

   Veri merkezinde verimliliğin önemi kritik bir seviyeye yükseldikçe, soğutmanın optimum hale getirilmesi verimlilik kazancı sağlamanın etkili bir yolu olmuştur. Bir geçit muhafazası sistemi uygulama, önlemlerden bir tanesidir. Soğuk ve sıcak havanın karışmasını engelleme üzerine kurulu olan tasarım mantığı, soğutma verimliliğini artırır ve bu, sıcak geçit muhafazası (HAC) ya da soğuk geçit muhafazası (CAC) sistemleri ile elde edilebilir.

   Muhafaza sistemlerinde verimlilik geliştirmeleri kullanılmıştır. John Niemann, Kevin Brown ve Victor Avelar, Sıcak ve soğuk geçit Muhafazasının veri merkezi sıcaklığı ve verimliliği üzerindeki etkisi, tanıtım yazısında sıcak ve soğuk havanın karışmasının önlenmesinin tüm verimli veri merkezi soğutma stratejilerinde anahtar nitelikte olduğunun altını çizmektedir. Hem HACS hem de CACS, klasik soğutma yöntemleriyle kıyaslandığında gelişmiş güç yoğunluğu ve verimlilik sunar’.

   Bir sıcak geçit muhafaza sistemi, örneğin, ‘yıllık soğutma sistemi enerji maliyetini yüzde 43 oranında azaltır ve bu, CACS'ye kıyasla yıllık PUE'ye yüzde 15 azalmaya karşılık gelir ve muhafaza edilmemiş veri merkezi alanının 24°C/75°F sıcaklıkta kalmasını sağlar’. Yükseltilmiş zeminler bulunan ve çevresel soğutma kullanılan geçmişe dönük veri merkezi projelerinde soğuk geçit muhafaza sistemi tavsiye edilir.

   Raftan binaya muhafaza esnekliği
   Son derece etkili olmakla birlikte tavan panelleri kullanılan HACS, sıra tabanlı soğutma üniteleri ile birlikte kullanımla sınırlıdır. Artık yeni Schneider Electric™ EcoAisle™ sistemi ile muhafaza, sıra, oda ve harici soğutma sistemleri bulunan veri merkezi ortamlarında kullanılabilir. Bu esneklik, verimliliğin raftan sıraya ve odadan binaya kadar optimum hale getirilebilmesini sağlar.

   EcoAisle sistemi, standart bir ürünle maksimum esneklik sunar ve bu esnekliğin iki hafta içinde devreye alınmasını sağlar. Bir başka ifadeyle, maliyetli ve zaman alıcı özelleştirme önemli ölçüde azaltılır. Günümüzde BT ve tesis yöneticilerinin karşılaştığı çok çeşitli veri merkezi soğutma sorunlarını çözmek için hem sıcak hem de soğut geçitlere uyarlanabilir.

   Oda (örn., Uniflair™ klimalar), sıra (örn., InRow™ soğutma üniteleri) veya harici soğutma sistemleri (örn., EcoBreeze™ soğutma üniteleri) ile birlikte kullanıldığında EcoAisle, daha fazla çalışma sıcaklığına olanak tanımak ve fan enerjisini azaltmak amacıyla karışmayı ortadan kaldırıp hava akışını dengeleyerek soğutma sistemi verimliliğini maksimuma getirir. EcoAisle, veri merkezi enerji verimliliğinde kabul görmüş bir çözümdür.

   Schneider Electric EcoAisle muhafaza sistemi:

   • HACS ve CACS kullanılabilen yeni ve mevcut veri merkezi ortamlarında uygulanabilir
   • Çeşitli raf ve muhafaza boyutlarına uyarlanabilir
   • Personeli uyarmak ve tavan muhafaza sistemini çıkartmak için sıcaklık veya duman algılamayı temel alan yangın güvenlik sistemi
   • Esnek ve modüler tasarım sayesinde kolay ve düşük maliyetli büyümeye uyum sağlar
   • Merkezi sıcak hava dönüş sistemi ile oda ve harici soğutma çözümlerine uyarlanabilir
   • Raflar veya muhafazaların üzerinden kolay kablo yönetimine olanak tanır
   • Daha fazla esneklik için güvenli kayar kapılar ve acil durumlar için ayrılma özelliği
   • Yüksek verimli LED aydınlatma ile entegredir
   • Enerji kullanımını ve karbon ayak izini azaltır