Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   08/06/2013

   Paris Maratonu nasıl enerji üreten ilk yarış oldu

   Schneider Electric, enerji bilincini eyleme dönüştürüyor
   Schneider Electric™, 7 Nisan Pazar günü 40.000 katılımcıyla (Schneider Electric Ekibini temsil eden 477 koşucu dahil) gerçekleştirilen, 42,195 km'lik zorlu bir yarış olan 2013 Paris Maratonu'nun ilk İsim Sponsoru olmaktan dolayı gurur duymaktadır. Bu dört yıllık ortaklık bize, eşsiz bir marka tanıtım olanağının yanı sıra hepimiz için enerji verimliliğinin önemi ile ilgili bilinci yükseltme olanağı sağlamıştır.

   Schneider Electric Pazarlama Kurulu Başkanı Aaron Davis şunları söylemiştir: ‘Bu, insanlara, teknolojilere ve bir şeyleri farklı yollardan yapabilme becerisine odaklanarak markamızı, maratonun sonsuz mücadelesiyle şekillendirilmiş ruh ve değerlerle ilişkilendirmek için eşsiz bir fırsat. Uzun vadede hedefimiz, bu maratonu dünyanın ilk enerji pozitif yarışı haline getirmek’.

   Maraton öncesi Running Expo ve maraton sırasında katılımcılar ve ziyaretçiler, yenilikçi enerji yönetimi çözümlerinin evler, iş yerleri ve şehirleri daha verimli, yaşanır ve sürdürülebilir hale getirerek kişisel konforu ve enerji kullanımını nasıl geliştirdiğini öğrendiler.

   Ayrıca, kaldırım veya zemin kaplaması üzerindeki adımlardan kinetik enerji toplayan ve bu enerjiyi düşük enerjili uygulamalarda kullanılmak üzere elektriğe dönüştüren yeni bir teknolojiyi tanıttık. İş ortağımız Pavegen Systems Ltd, koşuculardan enerji elde etmek için bu enerji toplayıcı kaplamayı maratonun rotası boyunca yerleştirdi. Yaklaşık 5.000 watt saat enerji üretildi ve bu enerji maraton sırasında kullanılan ekranlar ve elektronik tabelaların şarj edilmesinde kullanıldı.

   Toplulukta bir fark yaratmak
   Tüm katılımcılar sayesinde 2013 Schneider Electric Paris Maratonu, sadece enerji harcayan değil, kullanılabilir enerji üreten ilk yarış oldu. Dahası Schneider Electric Foundation, Paris'te imkanları kısıtlı olan konutlar için enerjiye daha kolay erişim ve enerji bilinci sağlayan bir kuruluş olan Habitat et Humanisme'e 60.000 € bağışta bulunmuştur.

   Paris Maratonu ile ortaklığımız devam ederken verimliliği artırma ve gelecekteki enerji talebini karşılamaya yönelik çalışmalarımız hakkında daha fazla haber alacaksınız!

   2014 Schneider Electric Paris Maraton'u Nisan ayının ilk günlerinde gerçekleştirilecek. Ayrıntılar için www.schneider-electric.com adresini ziyaret edin.
   Maraton Hakkında Kısaca

   • Katılımcı Sayısı: 40.140
   • Bitirenlerin Sayısı: 38.690
   • Temsil Edilen Ülke Sayısı: 112
   • Gönüllü Çalışan Sayısı: 3.000
   • İzleyici Sayısı: 200.000
   • Kazanan (erkekler): Peter Some, 02:05:38 (Kenya)
   • Kazanan (kadınlar): Boru Tadese, 02:21:06 (Etiyopya)
   • Kazanan (tekerlekli sandalye): Denis Lemeunier, 01:34:06 (Fransa)