Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   08/03/2013

   Schneider Electric, Türkmenistan Yatırım Forumu’ndaydı...

   Enerji yönetiminde dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, TOBB&DEİK/Türk-Türkmen İş Konseyi ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen 5. Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu’na katıldı.

   Schneider Electric Orta Asya Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Keçiciler, şirket olarak 1996 yılından bu yana faaliyet gösterdikleri Türkmenistan’daki yatırım fırsatlarını yakından izlediklerini ve değerlendirdiklerini söyledi.

   Türkmenistan’daki yatırım ortamını Türk ve global yatırımcılara tanıtmak amacıyla düzenlenen 5. Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu’nda bir konuşma yapan Schneider Electric Orta Asya Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Keçiciler, 1996 yılından bu yana faaliyet gösterdikleri Türkmenistan pazarına ilişkin gözlemlerini katılımcılarla paylaştı.

   Keçiciler, “Türkmenistan, şirket olarak odaklandığımız enerji konusunda hem doğal kaynakları ve üretim potansiyeli, hem de bölgedeki jeopolitik konumuyla ilgimizi çeken önemli ülkeler arasında. Kendi özkaynakları ve  aynı zamanda uluslararası finansmanın da katkılarıyla hızla büyüyen ekonomisi ile birçok uluslararası firmanın da yatırımlarını yönlendirdiği önemli bir ülke. Schneider Electric olarak, enerji sektöründeki yatırımlarıyla gelişme hızında dev ekonomileri bile geride bırakan Türkmenistan’daki fırsatları yakından izliyor ve değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

   Schneider Electric’in Türkmenistan’da yerleşik, yerel bir ekibe sahip olduğunu vurgulayan Keçiciler, ülkedeki mevcut kurumlara, yatırımcılara ve iş yapan müteahhitlere entegre enerji çözümleri sunduklarını kaydetti. Keçiciler, sözlerine şöyle devam etti:

   “Türkmenistan’da bugüne kadar direkt ya da endirekt olarak birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Türkmenbaşı Rafinerisi, Başkanlık Sarayı Kompleksi, Bakanlık Binaları ve Olimpiyat Kompleksi bu projeler içinde belli başlıları. Son olarak geçtiğimiz yıl, Schneider Electric’in Prisma alçak gerilim modüler pano Sistemlerinin lokalizasyonunu, Ata yurdumuz Türkmenistan’a kazandırdık. IEC ve GOST Standartlarına haiz Tip Testli yüksek düzeyde kurulum güvenliğine sahip Prisma A.G. Modüler Pano Sistemi, Türkmenistan’ın konut ve altyapı sektöründeki ekipman ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok uygun çözümler sunuyor.”
    

   Schneider Electric hakkında
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.
   www.schneider-electric.com