Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   21/02/2013

   Schneider Electric, Cisco EnergyWise Teknolojisi ile birlikte çalışacak EnergySTEP@Work çözümünü tanıttı

   Schneider Electric’ten enerjide %40 tasarruf sağlayacak yeni bir çözüm

   Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, Cisco® EnergyWise teknolojisini kullanan EnergySTEP@Work™ çözümüyle bilgisayar, yazıcı, IP telefon, ofis aydınlatma ve kablosuz erişim noktalarındaki enerji harcamasının %40'a kadar azalmasına yardımcı oluyor.

   Enerji yönetiminde dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Cisco'nun Avrupa bölgesine yönelik en önemli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Konferansı olan Cisco Live etkinliğinde, BT cihazları ve soket yükü enerji kullanımının, Schneider Electric StruxureWare™ yazılımı uygulamalarıyla görünür ve kontrol edilebilir olmasını sağlamak için bunları çevrimiçine taşıyan yeni bir çözüm olan EnergySTEP@Work™’ü tanıttı.

   Cisco® EnergyWise teknolojisini kullanan EnergySTEP@Work, bilgisayarlar, yazıcılar, IP telefonlar, ofis aydınlatma, kablosuz erişim noktalarındaki enerji israfını azaltabiliyor. EnergySTEP@Work, Schneider Electric EcoStruxure™ mimarisiyle birleştirildiğinde, dağıtılmış cihazlar ve soket yükü, aydınlatma, ısıtma, havalandırma ve İklimlendirme sistemleri de dahil olmak üzere bir binanın tüm enerjisi Cisco ağı üzerinden yönetilebiliyor.

   Schneider Electric Bina İşletmeleri Teklif Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Barry Coflan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Modern iş yeri ortamı değişiyor ve her gün daha fazla çalışan kendi cihazlarını ofise getirerek ağa bağlanıyor. Schneider Electric EnergySTEP@Work müşterilerine, toplu halde bir binanın enerji tüketiminin %40'ından fazlasına denk gelen küçük soket yüklerini izleme ve kontrol etme becerisi sağlıyor. Bu küçük soket yükleri, genellikle dikkate alınmaz. Ancak Cisco EnergyWise teknolojisi ve StruxureWare yazılımının birlikte sağladığı teknolojiye yatırım yaparak, bu cihazları görünür hale getirmek ve bina, ofis ve BT ortamı arasında bağlantı sağlamak artık mümkün hale geldi. Bu çözüm, BT ve tesis yöneticileri ve C düzeyi personele, günümüzün enerjiyle ilgili sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak anahtar nitelikte iş bilgileri sağlıyor” diye konuştu.

   EnergySTEP@Work ile şirketlere enerjiyi yönetebilme fırsatı
   Cisco Systems Birleşik Erişim Grubu Ürün Yönetimi Kıdemli Yöneticisi Sachin Gupta da “BT varlıkları tarafından tüketilen enerjiyi yönetme gereksinimi bugüne kadar olmadığı kadar artış gösterdi. Müşterilerimize BT varlıkları dâhil, enerji tüketiminin kurumsal çapta kapsamlı bir görünümünü sunan çözümler geliştirmek için Schneider Electric benzeri şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Schneider Electric EnergySTEP@Work, şirketlere, kurum çapında enerji yönetimi çözümü, müşterilerinin enerji maliyetini izlemek, analiz etmek ve kontrol etmek için fırsatlar sunuyor” dedi.

   Enerji verileri artık Raf PDU AP8958’den sorulacak
   Schneider Electric, Cisco Live etkinliğinde ayrıca, Veri Merkezleri için Schneider Electric StruxureWare yazılım paketiyle entegre olması için tasarlanan bir çözüm olan Cisco EnergyWise teknolojili Rack PDU AP8958'in de tanıtımı gerçekleştirdi. Bu yazılım paketi, bir veri merkezi veya şube ofisinde, BT ortamının kullanım ömrü boyunca varlıklar, kaynak kullanımı ve çalışma durumu hakkında veriler toplamak ve bu verileri yönetmek üzere tasarlandı. Cisco EnergyWise teknolojili Rack PDU, EnergySTEP@Work çözümünün bir parçası olarak kullanıldığında, binanın her yerinde dağılmış olan ağ dolapları gibi küçük BT alanlarının yönetimi yoluyla enerji tasarrufunu artırabiliyor.

   Cisco EnergyWise teknolojisinin entegrasyonu, Schneider Electric AP8958 Rack PDU'ya enerji tüketimini ayrıntılarıyla raporlama ve Cisco ağında EnergyWise protokolü üzerinden kontrol edilebilme becerisi sağlıyor. Ayrıca müşteriler EnergyWise'ı, bir güç kesintisi sırasında hem veri merkezi hem de uzak ofislerdeki ağ bağlantıları ve kritik sunuculardaki yükleri dağıtmak ve bu yükler için pil enerjisi ayırmak üzere PDU'yu konfigüre etmek için de kullanabiliyor.

   Schneider Electric hakkında
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.

   www.schneider-electric.com