Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   06/02/2013

   Schneider Electric'in, Enerji Üniversitesi Türkiye’de 3.000 kullanıcıya ulaştı.

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric’in enerji verimliliği konusunda farkındalığı artırmak hedefiyle 2010 yılında hayata geçirdiği Enerji Üniversitesi’ne, bugüne kadar 165’ten fazla ülkede 165 bin kullanıcı katıldı.

   150’ye yakın online kurs eğitimi sağlayan eğitim platformuna, Türkiye’den katılımcı sayısı 3.000’e ulaştı.

   ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan Institute of Energy Professionals ile birlikte geliştirilen ve enerji konusuyla ilgilenen herkese açık olan ücretsiz sertifika programını tamamlayanlar, Profesyonel Enerji Danışmanlığı Sertifikası almaya hak kazanıyor.

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric’in online eğitim platformu olan Enerji Üniversitesi, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 165’ten fazla ülkede, enerji konusundaki farkındalığı eğitimle yükseltmeye devam ediyor.

   İnternet kullanan herkesin www.myenergyuniversity.com adresinden kolaylıkla erişim sağlayabileceği Schneider Electric Enerji Üniversitesi kursları sayesinde katılımcılar, enerji yönetimi ve verimliliği konusunda en yeni bilgilere ulaşarak, belirli bir uzmanlık düzeyine ulaşıyor ve sertifika almaya hak kazanıyorlar. Faaliyete geçtiği 2010 yılından bu yana tüm dünyada 165 bin’den fazla kullanıcının katılım gösterdiği eğitim programına Türkiye’den katılanların sayısı 3.000 kişiye ulaştı.

   Dünyada ve Türkiye’de büyük ilgi gören eğitim programı, ilgili 18 şirketten onaylı eğitim desteği imkânıyla, 12 dilde 150’den fazla kurs içeriyor. Enerji konusuyla ilgilenen herkese, tüm üreticilere, satıcılara ve bayilere açık olan kursların tümü ücretsiz ve bir saatten kısa bir sürede tamamlanıyor. Ayrıca katılımcılar, Profesyonel Enerji Danışmanlığı Sertifikası için İngilizce yapılan sınava girebiliyor.

   Sonuç odaklı yaklaşımıyla platform, mühendislerin ve uzmanların bilgi ve deneyimlerini kullanıcılarına tek bir kaynaktan ulaştırıyor. Eğitimlerin online verilmesiyle kullanıcılar, kurslara istedikleri zaman istedikleri yerden erişebiliyor. Kurslarda, bir bölgedeki yapıların enerji kanallarıyla donatılmasında, belirlenen farklı verimlilik düzeylerinin sağlanması adına güvenli, sağlam ve uygun maliyetli olması için, karar verme, yönetme, planlama ve tasarım eğitimleri veriliyor.

   Enerji profesyonelleri için çok önemli bir fırsat…
   Enerji yönetimi alanı büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe, enerji yönetim programlarına öncülük etmek ve bu programları yönetmek için yetenekli profesyoneller arayan kuruluşlar, giderek artan bir düzeyde bu alanda eğitim ve sertifikasyon talep ediyorlar.

   Schneider Electric Enerji Üniversitesi’nin ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan Institute of Energy Professionals ile birlikte geliştirdiği sertifika programı, bu alanda başarılı olmak için gereken eğitimi ve kazanılan yeteneklerin teyidini de sağlıyor.

   ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan ünlü Institute of Energy Professionals (IEP) tarafından geliştirilen bu özel program, dünyanın her yerinde enerjiye odaklı kişilere, giderek büyüyen enerji yönetimi alanında, pazarlanabilirliği yüksek yeni bir seçenek sunuyor.

   Bu eşsiz fırsat, profesyonellere, becerilerini artırmak, mesleki durumlarını iyileştirmek ve şirketlerinin daha verimli ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için etkili çözümleri öne çıkarma konusunda yardımcı olmak amacıyla sunulan hizmetlerde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

   Enerji Üniversitesi’ne www.myenergyuniversity.com adresinden erişilmektedir. 

   Schneider Electric hakkında
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.

   www.schneider-electric.com