Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   12/12/2012

   Tavan lambasını yataktan kalkmadan kontrol etmek istemez misiniz?

   Schneider Electric, Life Space Ürün Grubu’nda yer alan Unica Wireless kablosuz anahtar grubu, kullanıcılara yatak başlarındaki kablosuz anahtarlara dokunarak tavandaki lambayı yerlerinden kalkmadan açıp kapatabilme kolaylığı sunuyor.

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric tarafından geliştirilen Life Space Ürün Grubu’nda bulunan Unica Wireless kablosuz anahtar grubu, konut ve ofislerde bütünsel bir aydınlatma veya panjur/jaluzi otomasyon sisteminin kurulabilmesine imkan veriyor.

   Unica Wireless ile gerçekleştirilebilecek çözüm uygulamaları arasında en ilgi çekici olanlardan biri de yatak başlarına kablosuz anahtar eklenebilmesi…
    
   Mevcut durumda tavan lambası, odanın girişindeki anahtar ile kontrol ediliyor. Oysa siz, lambanın yatak başlarından kontrolü için yatağın her iki tarafına anahtar eklemek istiyorsunuz.

   Klasik çözümde duvarlar kırılıp yeni kablo çekerek vavien bağlantısı yapılması gerekir. Unica Wireless ürünleri ise duvarları kırmadan, yeni kablo çekmeden, sıva, badana yapmadan veya duvar kağıdını değiştirmeden kablosuz vavien bağlantısı yani aydınlatmayı birden fazla noktadan kontrol imkanı sağlıyor.
    
   Öncelikle oda girişindeki mevcut anahtar Unica Wireless kombine dimmer veya anahtarıyla değiştiriliyor. Daha sonra yatak başlarına kablosuz anahtarlar yapıştırılıyor veya vidalanıyor. Son olarak basit bir programlamayla kablosuz anahtarlar kapı girişindeki kombine modüle atanıyor. Böylece kablosuz vavien bağlantı oluşturuluyor. Artık kullanıcılar, yatak başlarındaki kablosuz anahtarlara dokunarak tavandaki lambayı yerlerinden kalkmadan açıp kapatabilir veya dimleyebiliyor…

   Hem estetik, hem ekonomik…
   Unica Wireless ürünleri, Unica Top ve Unica Plus serisi çerçeveleriyle bulunduğunuz ortamlara şık bir görünüm katabilirsiniz. Mevcut anahtarın yerine Unica Wireless kombine dimmer modülü kullanırsanız konforun yanında enerji tasarrufu da sağlayabilirsiniz.

   Kullanıcı avantajları:
   o Sistem kurulurken duvarlar zarar görmez, kurulum çok kısa sürer.
   o Kablosuz anahtarlar, duvar, ahşap, cam gibi istenilen yere yapıştırılabilir veya vidalanabilir.
   o Yatağın yeri değiştirilirse kablosuz anahtarların yerleri de kolaylıkla değiştirilebilir.
   o Değişik aydınlatma seviyeleri kablosuz anahtarın hafızasına kaydedilerek senaryolar oluşturulabilir. Böylece tek bir butona basarak odada istenilen aydınlatma seviyesi elde edilir.
   o Kullanıcı isterse Unica Wireless dimmerli veya anahtarlı prizleri kullanarak abajurları, lambaderleri ve aplikleri de bu senaryolara ekleyebilir.
     
   Kurulum avantajları:
   o Hızlı ve kolay kurulum sayesinde işçilik maliyetinden tasarruf sağlanır.
   o Gereksiz zaman harcanması engellenir.
   o Kurulum ve programlama için bilgisayar gerekmez.
   o Odanın aydınlatma tesisatındaki mevcut kablolar kullanılır. Bunların dışında yeni kablo çekmeye gerek duyulmaz.

   Schneider Electric hakkında
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.

   www.schneider-electric.com