Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   05/12/2012

   Schneider Electric, Enerji Üniversitesi’nde Profesyonel Enerji Yöneticisi Sertifikası vermeye başladı.

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan ünlü Institute of Energy Professionals (IEP) tarafından geliştirilen özel programla, enerji yönetiminde profesyonellerin ihtiyaç duyduğu özel bilgi ve yetenekleri sunuyor.

   Enerji yönetimi alanı büyümeye devam ettikçe, enerji yönetim programlarına öncülük etmek ve bu programları yönetmek için yetenekli profesyoneller arayan kuruluşlar, giderek artan bir düzeyde bu alanda eğitim ve sertifikasyon istiyorlar.

   Schneider Electric Enerji Üniversitesi’nin ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan Institute of Energy Professionals ile birlikte geliştirdiği sertifika programı, bu alanda başarılı olmak için gereken eğitimi ve kazanılan yeteneklerin teyidini sağlıyor.

   Energi Üniversitesi’nin Profesyonel Enerji Yöneticisi Çevrimiçi Sertifika Programı, geleneksel sınıflarda çoğu kez bulunmayan esnek ders takvimi, ücretsiz eğitim ve programın öğrenim süresini kısaltabilen, öğrencinin ayarladığı tempoda müfredat gibi kolaylıklar sunuyor. Profesyoneller, Profesyonel Enerji Yöneticisi sertifika sınavını Enerji Üniversitesi üzerinden tamamlayıp satın alabiliyorlar.

   Enerji sektöründeki profesyonellere mesleki becerilerini geliştirme fırsatı…
   Evrensel Müşteri Eğitimi Yöneticisi Susan Hartman, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “ABD'deki en eski enerji eğitim programı olan ünlü Institute of Energy Professionals (IEP) tarafından geliştirilen bu özel program, dünyanın her yerinde enerjiye odaklı kişilere giderek büyüyen enerji yönetimi alanında pazarlanabilirliği yüksek yeni bir seçenek sunuyor. Bu eşsiz fırsat aynı zamanda, Enerji Üniversitesi ile profesyonellere becerilerini artırmak, mesleki durumlarını iyileştirmek ve şirketlerinin daha verimli ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için etkili çözümleri öne çıkarmada yardımcı olmak amacıyla sunduğumuz hizmetlerde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor” diye konuştu.

   Schneider Electric Enerji Üniversitesi hakkında
   Schneider Electric Enerji Üniversitesi, çeşitli uygulamalarda enerji verimliliği sağlayan çözümlerin başarıyla uygulanması için gereken temellerin sunulduğu bir eğitim ortamı sunmaktadır. Ürünlerden bağımsız olarak verilen Enerji Üniversitesi kurslarıyla üst düzey enerji yönetimi bilgisine sahip olmak amacıyla kritik kavramlara ve en iyi uygulamalara odaklanılmaktadır. Her biri kendi alanında uzman Schneider Electric çalışanları da kursların oluşturulmasına ve geliştirilmesine destek vermektedir.

   Her kurs bir saat sürmekte ve internete bağlı herhangi bir bilgisayardan eğitime kolayca erişilebilmektedir. Birbirini takip eden dersler şeklinde ilerleyen eğitimin sonunda başarının ölçülmesi ve sertifika sınavına hazırlık amacıyla kısa bir test verilmektedir. Söz konusu sertifika, bir kullanıcının enerji yönetimi konusunda kapsamlı bir bilgiye sahip olduğunu ve enerji farkındalığı, sorun çözümü ve çözüm tasarımı gibi konuları rahatlıkla ele alabileceğini doğrulamaktadır.


   Enerji Üniversitesi’ne www.myenergyuniversity.com adresinden erişilmektedir. 

   Schneider Electric hakkında
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.

   www.schneider-electric.com