Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   02/11/2012

   Schneider Electric, kendi tesislerinde enerji tüketimini %25 oranında azaltıyor

   Schneider Electric, kendi tesislerinde enerji tüketimini azaltmak amacıyla 2005 yılından beri yürüttüğü Schneider Enerji Action Programı’yla bugüne kadar 160 endüstriyel ve ticari tesiste %15 oranında tasarruf sağladı. Hedef, 2014'e kadar %10 daha tasarruf elde etmek...

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, kendine ait tüm donanım ve yazılım çözümleriyle deneyim ve metodolojiyi bir araya getirerek geliştirdiği Schneider Energy Action Programı ile tesislerinde enerji tüketimini azaltmayı hedefliyor.

   2005 yılından bu yana yürütülen programla enerji tüketiminde kişi ve üretim tesisi başına %10 olarak belirlenen hedefi yakalayan, üstelik bazı tesislerde de aşma başarısı gösteren Schneider Electric, bu alanda büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Tesisleri yaklaşık 500 hız kontrol cihazı, 1.900 ölçüm cihazı, yüzlerce sensör, kontrol cihazı ve diğer bina yönetimi sistemleriyle donatmak amacıyla her yıl birkaç milyon Euro bütçe ayıran şirket, benzer şekilde mevcut aydınlatmanın düşük tüketimli sistemlerle değiştirilmesi ve daha verimli ısı motorları kullanılmasını da kararlaştırmış bulunuyor.

   Schneider Electric örnek olmak istiyor

   Programın kendi maliyetini üç yıldan kısa sürede çıkaran bir yatırım olduğunu vurgulayan Schneider Energy Action Yöneticisi Jean-Yves Blanc, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Bir bütün olarak bakıldığında Schneider Electric tesisleri, diğer endüstriyel etkinliklere oranla global olarak çok daha az enerji tüketiyor. Ancak biz, kendi çözümlerimizi uygulayarak örnek olmak istiyoruz. Schneider Energy Action Programı, global enerji deneyiminden donanım ve yazılım çözümlerine kadar tüm know-how bilgilerimizden faydalanıyor. Bugüne kadar enerji tüketimimizi %15 oranında azalttık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun gibi bir programın uygulanması, gerekli birçok eylemin koordine edilebilmesi için mükemmel bir proje yönetimini gerektiriyor. Bu deneyim, dünyanın her yerindeki müşterilerimizi benzer enerji verimliliği süreçlerinde destekleyebilmemizi sağlayacaktır.”

   Schneider Electric Struxureware yazılım paketiyle 2014’e kadar %10 daha fazla tasarruf

   Struxureware yazılım paketiyle 2014 yılına kadar %10 daha fazla tasarruf sağlamayı amaçlayan Schneider Electric konuyla ilgili şu önlemleri alıyor:

   • 5.000 m²'den büyük tüm tesislerin, Schneider Electric’in enerji izleme programı olan Struxureware Energy Operation'a bağlanması,
   • Enerji faturalarına erişimi, doğruluklarının kontrol edilmesini, tedarik sözleşmelerinin optimum hale getirilmesini ve düzensiz piyasalarda tasarruf sağlamayı olanaklı hale getiren Struxureware Resource Advisor'ın uygulanması,
   • ISO 50001 sertifikasının Grup'un 20 tesisine dağıtılması,
   • Gerçekleştirilen tasarrufun korunması için bir global hizmet sözleşmesinin uygulamaya alınması…

   Schneider Electric hakkında:
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.

   www.schneider-electric.com.tr