Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   04/09/2012

   İşbirliği Projesi Portalı aracı proje yönetimi süresini %30 kısaltır

   Global, kullanımı kolay, web tabanlı tek bir araçta sosyal ağlar, video özellikli çevrimiçi etkileşimli toplantılar ve sektörel etkinlik proje yönetiminin gücünden yararlandığınızı hayal edin.

   Schneider Electric böyle bir araç geliştirdi: İşbirliği Projesi Portalı. Schneider Electric, bir yıl önce piyasaya sürdüğü bu aracın, yakın zamanda tanıtımını yaptığı üçüncü sürümüne kullanıcı geri bildirimini de dahil etti. Bugüne kadar birçok sektörden ve coğrafyadan 6.000 son kullanıcı, portala yaklaşık 500 proje girmiştir. Portal, 20 farklı dilde kullanılabilmektedir.

   Web programları başkan yardımcısı Tom Insprucker şunları söyledi: ‘Aracın en önemli değeri proje yönetimini kolaylaştırmasıdır. Araştırmalarımız, araç kullanıcılarının proje uygulama hızında %30'a varan bir gelişme olduğunu göstermektedir’.

   Kullanıcılar, Schneider Electric şirketinden ve buna ek olarak üçüncü taraf dağıtımcılar, sistem entegratörleri, genel yükleniciler, elektrik yüklenicileri, tasarım mühendisleri, mimarlar veya diğer iş arkadaşları arasından uzmanları portala davet edebilme şansına sahiptir.

   Konum ve zaman diliminden bağımsız olarak birden fazla hissedar projelere erişebilir. Örneğin; portal aracılığıyla gaz hattı projesine dahil olan bir kullanıcı, Rusya ve Almanya'daki saha çalışmalarına Detroit'te bir merkezden bağlantı sağlamıştır.

   Başka bir kullanıcı ise dünyanın farklı yerlerinde üç yeni otel inşa etmektedir. Her iki durumda da portal, Schneider Electric'in alçak gerilimli güç dağıtımı, trafo otomasyonu ve programlanabilir mantıksal kontrol cihazı uzmanları ile söz konusu şirketlerin yapı uzmanları arasında bağlantı kurulmasına olanak tanıyarak zamandan tasarruf sağlamıştır. Insprucker portalin bu özelliği ile ilgili olaraksa şunları söylemiştir; ‘kullanıcılar enerji ve elektrikle ilgili sorularına çok hızlı bir şekilde yanıt buldular’.

   Araç, en yüksek seviyede denetlemeli SSL 256 bit şifreleme güvenliğine sahiptir ve kullanıcıların mevcut verileri işbirliği aracına aktarmalarını kolaylaştırır. Insprucker sözlerine şunları eklemiştir: ‘En çok fayda sağlayanlar büyük ölçekli işletmeler, üniversiteler ve genel yüklenicilerdir. Proje ne kadar büyük olursa fayda da o kadar büyük olur. Bu, sosyal medyanın anlamlı bir şekilde kullanılmasıyla ilgilidir’.

   Bir dış kaynaktan yararlanmadan toplantı ve çevrimiçi konferans düzenleyebilme olanağı gerçek bir artı değerdir’. – Fortune 500 üreticilerinin danışmanı