Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   02/09/2012

   Optimum hale getirilmiş olan çimento üretimi emisyon düzeyini azaltırken süreçleri ve enerji verimliliğini artırır.

   EcoStruxure çözümü çimento fabrikasının üretim ve enerji verilerini entegre eder

   Endüstriyel dünyayı birbirine bağlama alanında,çimento sudan sonra en sık tüketilen üründür. Kolombiya merkezli bir çimento üreticisi olan ve 10.000’den fazla çalışanı bulunan, Argos Cement, yeni 450 milyon $ değerinde Amerikan tip I çimento tesisinin geliştirmesi için elektrik donanımı tedarik etmek ve enerji yönetimi tecrübesinden yararlanmak için Schneider Electric’i tercih etti. Argus’un Schneider Electric™ ile ilişki kurmasını sağlayan ticari amaç, rekabeti artırma ve maliyeti yüksek olan atıkları azaltma isteğiydi.

   Ölçeklendirilebilirlik ve bilgi entegrasyonu temel gerekliliklerdir.
   Önceden yapılmış olan bir tesisin yanına kurulan, yeni tesisin spesifikasyonları Schneider Electric donanımı ile mevcut üçüncü taraf süreç kontrolü sistemleri arasında entegrasyon kurulmasını gerektiriyordu. İleride yapılacak olan genişlemelere uyum sağlayacak olan system ölçeklemesi de temel bir öğeydi. Argos Cement güvenli, yüksek kaliteli ürünlerin zamanında teslimini özelleştirilmiş mühendislik ve destek hizmetleriyle birleştirmek için tecrübe ve küresel erişime sahip bir iş ortağı istedi. Schneider Electric projenin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan yeteneğe, kapsamlı çözüm paketlerine ve esnekliğe sahipti.

   Kolombiya, Fransa ve ABD’deki Schneider Electric ekiplerinden uzmanlar Argos Cement ile tesis için eşsiz bir çözüm ortaya koymak amacıyla iş birliği yaptı. Schneider Electric tasarım ve kurulumdan devreye alma kadar tüm elektrik alt yapısı projesini yönetti. Ekip vadedilen avantaj ve değerlerin iletilmesini sağlarken, proje için ortaya koyulan tüm bağımsız çözüm bileşenlerinin ve hizmetlerin zamanında teslim edilmesini garanti etti.

   Spesifikasyon bir enerji yönetimi sistemi ve elektrikli izleme ve kontrol çözümü ile 17 elektrik alt istasyonunu ve 81 orta voltaj hücresini otomatik hale getirmek için verimli ve modern donanımı gerekli kılmaktadır. Birçok farklı veri kaynağından gelen bilgileri birleştirmek için bir açık platform gereklidir. Schneider Electric EcoStruxure mimarisini önermektedir.

   Avantajlara çalışan üretkenliğinde artış ve maliyetlerde düşüş dahildir.
   EcoStruxure mimarisi temel performans ölçütlerine, çok boyutlu analizlere ve hiyerarşik ve geçmiş görünümlere üzerine tıkllanılarak kolay erişim sağlayan entegre, gerçek zamanlı tabloların oluşturulmasına olanak sağlar. Bu da önceleri en iyi şekilde eğitilmiş uzmanlar tarafından giderilebilecek sorunlar dahi  diğer personellerin de müdahale etmesini olanaklı hale getirir.

   Tesisin ilk çimento üretimi süreci Temmuz 2011 tarihinde çevrimiçi olmuştur. Tesis personeli artık enerji yönetimi bilgi sistemlerini tesis sürecinin enerji kullanımını iyi bir şekilde analiz etmeye yönelik olarak geliştirebilir. Üretim verileri artık enerji kullanımı ve yaşam süresi maliyetleri ile bağlandığından, personel önceden gizli olan enerji tasarruflarını belirleyebilir ve verimlili olanaklarını değerlendirebilir.

   Genel varlığı projenin zamanında gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor
   Bu tür işbirliği girişimleri uzman Schneider Electric çözümlerinin müşterilerine geniş çaplı ticari ve çevresel hedefler koyduğu dünya çapındaki -projelere bir eğilim oluşmasını sağlıyor. Cement Argos Teknik Merkezi, Proje Lideri ve Elektrik Mühendisi Jorge Bustos’ın belirttiği gibi: ‘Schneider Electric ile gerçek taahhütler, zamanında teknik destek ve çimento fabrikası için uygun olan güven düzeyinde çalışmamıza olanak sağlayan yüksek teknoloji ürünü çözümler ortaya koyabiliyoruz.’