Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   20/05/2012

   Enerji yönetimi yetenekleri elektrikli araçların şarj edilmesini bir sonraki aşamaya taşıyor

   Elektrikli araçların şarj edilmesinde gelecek akıllı üretim ve enerji verisinde yatmaktadır
   energy-management-img  

   Çevresel endişeler bireylerin ve şirketlerin elektrikli tahriği giderek artan bir şekilde genişçaplı nakliye ihtiyaçlarına yönelik olarak değerlendirmesi nedeniyle, toplum araçlardan beklentilerini ve kişisel mobiletinin rolünü değerlendirmek için önemli bir fırsata sahip olmuştur. Akıllı bilgi teknolojisinin elektrikli araçlara entegre edilmesi ve şarj etme çözümleri daha güvenli, daha temiz ve enerji verimliliği daha yüksek e-mobilite için yeni bir boyut ortaya koymaktadır.

   İster en uygun kamusal şarj istasyonunun konumlandırılmasına yönelik basit bir uygulama olsun, ister araçlara enerji sağlamak için kullanılan elektriğin kalitesinin her zaman mümkün olan en temiz en ekonomik enerjiden olmasını garanti etmeye yönelik daha karmaşık bir hedef olsun, bilgi teknolojisi temel niteliği taşımaktadır.

   Şarj etme istasyonları yalnızca başlangıçtır

   Başlangıçtan itibaren,Schneider Electric tarafından sunulan EVlink™ elektrikli araç şarj etme çözümleri, tam, kullanımı kolay, anahtar teslim şarj etme alt yapısıyla enerji yönetimi yetenekleri sunmak için bilgi teknolojisi desteği sağlamak için tasarlanmıştır. Bu ağ kurma yeteneklerinin cihaz düzeyinde uygulanması, ardından iletişim, analitik ve kontrol yeteneklerinin üst düzey ticari yönetim düzeyine genişletilmesini ifade etmektedir.

   Sonuç akıllı bir şekilde şarj etme alt yapısının tümünü yönetebilecek, verimliliği maksimum düzeye taşımak için enerji kullanımını izleyecek ve şebeke bilgi sistemleri ve bina yönetim sistemleriyle entegrasyon sırasında kullanıcıları denetleyecek bir çözümdür. Bilgi teknolojisinin sürekli değiştiğini göz önünde bulundurarak, EVlink çözümleri aynı zamanda geçerli teknoloji tarafından sağlanan her şeyi kullanırken, gelecekteki atılımlara uyum sağlayacak kadar esnek olacak şekilde tasarlanmıştır.

    

   Akıllı bilgi uyum, verimlilik ve şarj olmada esneklik sağlar

   Elektrikli araçlar kullanıcılara çoklu ortamlar, maliyet ve bakım avantajları sağlama yeteneğine sahiptir ancak bu avantajlar akıllı web hizmetleri ile bir araya getirildiğinde daha işlevsel hale gelir. Kişisel kullanım amaçlı araçlar için, teknoloji akıllı telefonlara, tablet bilgisayarlara aktarılabilir, bu da kullanıcılara şarj etme terminallerin konumu, şarj etme çizelgesi ve şarjı sağlayan elektriğin gerçek zamanlı maliyeti gibi geniş çaplı değerli bilgiler sağlar.

   İleride yapılacak yenilikler bir aracın şarj oranı ve bir aracın geçerli şarj miktarıyla gidebileceği mesafe gibi sürekli, uzaktan güncellemeler gibi özellikleri ele almaktadır. Bireysel elektrikli araç kulanıcıları işte bu tür bilgileri kullanarak hem maksimum maliyet verimi hem de maksimum rahatlık için araçlarının şarjını optimum hale getirebilir. Elektrikli araç filoları çalıştıran kuruluşlar için, akıllı web servisleri uzaktan şarj etme altyapılarını yöneterek, teslimat çizelgesine, önceliğe, yolculuk mesafesine ve diğer faktörlere, göre filonun şarj edilmesini otomatikleştirerek, vakit ve çaba tasarrufu sağlayan bilgileri kullanıma sunabilir. Otopark tesisleri entegre ödeme sistemlerini yönetebilir, şarj noktasının kullanım durumunu izleyebilir, şarj etme profilerini analiz edebilir ve terminal açık/kapalı/kilitli durumunu uzaktan veya kendi iş istasyonlarından yönetebilir.

   Gelişmiş enerji yönetimi değerli kaynaklardan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlamaktadır

   Web servisleri aynı zamanda, fazla enerji kullanılabilir olduğunda veya talep düşük olduğunda, elektrikli araç kullanıcısının en ekonomik şarj etme aralıklarını seçerek daha akıllı seçimler yapmasına yardımcı olabilir. Enerjinin araçlarına öngördükleri mobilite ihtiyaçlarının maliyetine uygun olarak iletileceği yoğunluk ve zamanı düzenlemek için sistem içindeki program parametrelerini kolaylıkla programlayabilirler.

   Schneider Electric hakkında:
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.
   www.schneider-electric.com.tr