Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   19/05/2012

   Şimdi, güneş enerjili foto gerilim jenerasyonunda ilerleme

   Gelişmiş araştırma istasyonu yenilikçi tasarımları test ediyor
   clean-energy-img  

   Schneider Electric güneş enerjisi jenerasyonunuhej en yüksek düzeyde çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olarak benimsiyor. Schneider Electric Mühendislik Hizmetleri (SEES) kısa sure önce Smyrna, Tennessee üretim tesisinde yeni teknolojileri test etmek amacıyla bir foto gerilim (PV) alanı ve üretim istasyonu inşa etti. Yılda 1.300.000 kWh güneş enerjisi üretmek üzere tasarlamış olan sahanın, azaltılan emisyon oranıyla birlikte 1600 varil ham petrol tasarrufu ortaya koyacağı hesaplanmıştır.

   Schneider Electric, Güneydoğu ABD, Bölgesel Tesisler Yöneticisi Edwin Willhite’ın belirttiğine göre, Smyrna tesisi 18.580 m2 (200.000 feet kare)ofis, laboratuar ve üretim alanına sahip. ‘400 çalışanımız mevcut ve üretim operasyonunda iki vardiya halinde çalışıyorlar. Güneş enerjisi çiftliğimiz toplam enerji ihtiyacımızın %25’ini karşılayacak kadar enerji üretebilir. Teşviklere göre, elektrik faturamızın %50’sini karşılayacak kazanç ortaya koymaktadır. Her ay bu karı elde ediyoruz’.

   İlk çift voltajlı güneş enerjisi çiftliği

   2,42 hektar (6 dönüm) güneş enerjisi çiftliği Schneider Electric güneş enerjisi redresörleri kullanıyor ve 65 evin elektriğini sağlayacak kadar temiz enerji ortaya koyuyor. Saha aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde 600 veya 1000 DC Volt operasyon yapma kapasitesine sahip olan ilk çift voltajlı güneş enerjisi çiftliğidir.

   ABD’deki PV alanları genelikle 600 Volttan daha düşük düzeye sahiptir. Ancak teknoloji daha verimli DC enerji dağıtımı sağlayan daha yüksek DC voltajlarında çalışan redresörler alanında hızlı bir şekilde gelişmektedir. Enerji çıkışı bir DC panosu üzerinden yönlendirilir bu da DC alanının farklı enerji değerleri üzeinden redresörlere bağlanmasına olanak sağlar.

   Redresörler PV sisteminin kalbidir ve DC elektrik enerjisini kolaylıkla kullanılabilmesi için AC elektrik enerjisine çevirir. Willhite ‘Bu enerji dönüştürme işlemi enerji elektroniklerinin hızlı bir şekilde tesisin kafes tedariğiyle eşleşen, stabil bir 60 Hz elektrik çıkışı oluşturması yoluyla sağlanır’ diyor.

   Schneider Electric hakkında:
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.
   www.schneider-electric.com.tr