Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   04/05/2012

   Schneider Electric yenilenebilir enerji çözümleriyle ICCI 2012’deydi.

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, 25-27 Nisan tarihleri arasında Türkiye enerji sektörünün en önemli buluşma organizasyonlarından biri olan 18. ICCI Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na katılarak, sektöre yenilenebilir enerji çözümlerini anlattı.

   Schneider Electric, 25-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve enerji sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan 18. ICCI Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na katıldı. Yurtiçinden ve yurtdışından 13 bin kişiye yakın ziyaretçinin ve 300 konuşmacının ağırlandığı etkinlikte, Türkiye ve dünyadaki enerji politikaları, yenilenebilir enerji, verimli enerji üretimi, çevre ve geri dönüşüm teknolojileri masaya yatırıldı. Enerji alanında faaliyet gösteren tüm kamu, özel sektör ve akademik kurumları bir araya getiren etkinlikte, Schneider Electric, sürdürülebilir bir gelecek sağlanmasına hizmet eden yenilenebilir enerji çözümlerini sergiledi.

   “Schneider Electric olarak, yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli kullanma konusunda çözümler sunmaya ve yenilenebilir enerji kaynakları uygulamalarını sağlamaya devam edeceğiz”

   Fuarda enerji verimliliğinin yanı sıra yenilenebilir enerji kaynakları hakkında açıklama yapan Schneider Electric Enerji ve Altyapı İşkolu Pazarlama Müdürü Oya Cebeci,  “firma olarak yenilebilir enerji kaynaklarından üretilen enerjinin ana şebekeye uyumlu olarak beslenmesinde kullanılan ürünlerin üretimi, kurulumu, izlenmesi ve süpervizörlüğünü yapıyor, servis ve bakım hizmetleri dahilinde yönetiyoruz. Büyük güçlü santrallerden, küçük güçlü konut uygulamalarına kadar bir çözüm uzmanı olarak müşterilerimizin yanında yer alıyoruz. Schneider Electric’in halihazırda işletilen, Türkiye’de yaklaşık 40 RES, 90’ı aşkın HES, dünya üzerinde Fransa, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna başta olmak üzere bir çok fark ülkede toplam 300MW kapasitesinde anahtar teslim GES referansı bulunuyor”dedi.

   Enerji Borsası’na yönelik strateji belgesi, önümüzdeki ay açıklanacak

   Organizasyonda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, EPDK Başkanı  Hasan Köktaş, Tüsiad Başkanı Ümit Boyner’in de aralarında olduğu açılış konuşmasının ardından, 3 gün boyunca paralel oturumlarla gerçekleştirilen konferanslarda gündemin sıcak konuları detaylı olarak ele alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, ‘Enerji Borsası’na yönelik strateji belgesini önümüzdeki ay açıklayacağını ifade etmesi, önemli gelişmelerden biri oldu.

   Schneider Electric, fuar alanındaki standında yenilenebilir enerji çözümlerinden rüzgar, su, güneş enerjisi alanlarındaki lokal ve global uygulamalarını tanıtırken, bu tesislerin devreye alınmasından sonraki süreçte işletme ve bakım ihtiyaçlarına yönelik servislerini sergiledi. Anahtar teslim olarak sunulabilen rüzgar, hidroelektrik ve güneş enerji santrallerine ilişkin yerli yabancı referans projeler, Schneider Electric teklif kapsamları, standda bulunan Schneider Electric Çözüm Merkezi uzmanlarınca yatırımcılarla paylaşıldı.

   Schneider Electric’ten anahtar teslim enerji üretim tesisleri

   Schneider Electric Enerji ve Altyapı İşkolu Pazarlama Müdürü Oya Cebeci, ICCI konferanslarında da ele alınan 500kW altındaki güneş enerjisi uygulamalarının Türkiye’de önünün açılmasının, güneş enerji yatırımlarını da hızlandıracağı bilgisini verdi. Bu alandaki Schneider Electric hizmetlerini şöyle anlattı; “Küçük güçlü konut, bina, çatı uygulamaları taleplerine yönelik şebeke bağlantılı (on-grid) ve şebeke bağlantısız (off-grid) sistem kurulumunu gerçekleştirebilmekteyiz. Büyük güçlü şebeke bağlantılı güneş santrallerinin tasarımından uygulamasına, montaj ve devreye almasından 20 yıl işletmesine kadar anahtar teslim çözüm
   sunabilmekteyiz.”*1

   Cebeci açıklamasını şöyle sürdürdü; “Gerçekleştirdiğimiz anahtar teslim projelerde, otomasyon yönetimi ile işletme maliyetleri azaltmak, gelişmiş alarm, eş zamanlı bilgi sistemi ve raporlamayı kullanarak üretimin artmasına katkıda bulunmak, detaylı maliyet analizi, kapasite ve hata bildirimleri ile gelecek yatırım planlarının tahmin edilmesine çözüm sunmaktayız. Tüm yenilebilir enerji üretim tesislerinde deneyimli mühendislik ekibimiz tarafından, mühendislik, projelendirme, servis ve bakım desteği sağlanmaktadır.”

   *1  Schneider Electric’in sunduğu bu hizmet dahilinde şu hizmetler de çözüm paketine ilave edilebilmektedir: PV box’lar (tek ve üç fazlı DC/AC dönüştürücüler, DC bağlantı kutuları, DC/AC devre kesiciler, step-up trafolar ve OG panolar), ihtiyaç doğrultusunda klima kontrolü, kamera izleme ve güvenlik sistemleri (Pelco ve TAC), panel izleme, enerji izleme ürünleri (ION yazılımı ve donanımı), SCADA sistemi, işletme ve bakım hizmetleri.

   Schneider Electric hakkında:
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.

   www.schneider-electric.com.tr