Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   05/03/2012

   Schneider Electric, “Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi” listesine 26. sıradan girdi

   Schneider Electric, dünyaca ünlü Corporate Knights dergisinin hazırladığı “Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi” listesine doğrudan 26. sıradan girerek, sürdürülebilir gelişmeye verdiği önemi bir kez daha taçlandırdı.


   Enerji yönetiminin global uzmanı Schneider Electric, dünyaca ünlü Corporate Knights dergisinin “Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi” listesinde 26. sıraya yerleşti. Derginin 22 farklı ülkeden tüm sektörleri kapsayacak şekilde yaptığı araştırmayla oluşturduğu listedeki şirketler, toplamda 3 trilyon doların üzerinde bir ciroyu temsil ediyor ve 5 milyondan fazla insan istihdam ediyor.

   Schneider Electric Sürdürülebilir Gelişme Kıdemli Başkan Yardımcısı Gilles Vermot Desroches yaptığı değerlendirmede: “Schneider Electric’in ‘Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi’ listesine girmesi, dünyanın çıkarlarını anlamaya ve bunları müşterilerimiz, gezegenimiz ve tüm paydaşlarımıza fayda sağlayabilecek yenilikçi bir yolla ele almaya dayalı sürdürülebilirlik yaklaşımımıza devam etmek konusunda bizi yüreklendirmektedir.” dedi.

   Schneider Electric’in başarısının ardında temiz enerji üretimini teşvik eden, çevreye saygı duyan ve çevreyi koruyan tüketim uygulamaları oluşturan enerji verimliliği çözümleri yatıyor. Öte yandan grubun temel stratejilerine sürdürülebilir gelişmeyi dinamik bir kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla dahil ettiğini gösteren yayını Çevre ve Toplum Barometresi de Schneider Electric’in listeye dahil edilmesinde önemli bir etken.

   Akıllı Şehir ve Akıllı Şebeke sistemlerini de sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalarak sürekli geliştiren Schneider Electric, ayrıca geçen Ocak ayının 17'sinde, “Büyük Şirketler” kategorisinde Zayed Geleceğin Enerjisi Ödülünü (ZFEP 2012) kazandı. Bu ödül, Abu Dabi'de gerçekleştirilen Dünya Geleceğin Enerjisi Zirvesi'nde (WFES 2012), grubun yenilenebilir enerjilerin teşvik edilmesi ve sürdürülebilir gelişmeye olan bağlılığı nedeniyle verildi.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan SchneiderElectric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 104 bin şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir. 2010 yılında 20 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.
   SchneiderElectric Türkiye’de ise 2000’i aşkın çalışanı, 4 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere toplam 16 ilde bulunan satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar ve Orta Doğu’daki 27 ülkenin yönetimini SchneiderElectric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’e devreden SchneiderElectric, bireysel ve kurumsal müşterilerine enerjilerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt etmektedir.

   www.schneider-electric.com.tr