Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   25/02/2012

   Sürdürülebilir enerji yönetim uygulamaları masrafları azaltabilir ve rekabet avantajınızı artırır

   Enerji verimliliği yatırımları nasıl doğrulanır
    
   sustainable-img  

   Maliyet azaltma stratejileri öneren herhangi bir ticari kurum planı, enerji tüketiminin nasıl azaltılabileceğine dair bir tartışmayı da içermelidir. Bu yalnızca sonuç için değil, kaynaklar azaldığı ve sera gazı emisyonu arttığı için gezegen açısından da iyidir.

   Ölçülebilir faydalar ile birlikte aşağıdakileri sağlayacağınız için verimlilik projelerine yatırımı hızlı bir şekilde haklı çıkarabilirsiniz:

   • Daha lean ve daha çevreci çalışarak işletim ve bakım maliyetlerinde önemli düzeyde tasarruf sağlayın.
   • Dalgalı enerji fiyatlarına karşı daha hazırlıklı olun.
   • Emisyon regülasyonlarının ve sermaye ve ticaret sistemlerinin neden olduğu finansal riski azaltın.
   • Müşteri sadakatini güçlendiren, yeteneği kendine çeken ve iyi niyet oluşturan verimli enerji uygulamalarını destekleyen rekabetçi avantaj elde edin.
   • Enerji ve çevre sorumluluğu göstererek hissedar değerini artırır.
   • Gelişmiş enerji zekası teknolojisi yardımcı olabilir.
    

   Her şirket daha az tüketerek, yüzde 10 ila 30 oranında enerji tüketimi sağlayarak üretkenliği artırabilir. Nasıl? Enerji bilgisi ve kurum dahilinde gelişmiş yazılım ve ölçüm için entegre bir ağa ve tüm enerji varlıklarınızı yöneten bir ölçümlemeye sahip olma yoluyla kontrol elde ederek. Zengin ve dinamik portallar, göstergeler ve raporlar; olanakları ortaya koyarak, risklerden kaçınarak, ilerlemeyi takip ederek ve başarınızı doğrulayarak enerjinizi mümkün olan en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olur.

    
   Bu en iyi uygulamalar size yardımcı olacaktır:
   • Tüm karar alıcılara yatırımlarının finansal, işletmeye yönelik ve çevresel geri dönüşüne dayalı bir şekilde olanaklar ve risklere dair bütüncül bir bakış açısı sağlamak. Veri açısından zengin geri bildirimler, enerji koruma davranışını destekler.
   • Kritik durumların dışında kalmak ve olası sorunlara hızlı bir şekilde karşılık vermek.
   • Enerjiyi finansal ve çevresel açıdan analiz etmek, açık ölçümleri belirlemenize ve harcamalarınız ve karbon ayak izinize yönelik her kararınızın anlık ve ileriye dönük etkilerini görmenize yardımcı olur.
   • Entegre bir yaklaşımın uygulanması:enerji ile ilişkili emisyonların azaltılması, enerji verimliliğinin artırılması, güç kullanılabilirliğinin ve güvenilebilirliğinin sağlanması ve enerjiye bağlı masrafların azaltılması.
    
   Kapsamlı kurumsal enerji yönetimi çözümlerimizi kullanarak, enerji tasarruflu bir gelecek kurmak istiyorsanız Sürdürülebilirlik broşürünü bugün indirin!

    

   ' İnsanların
   %64'ü, daha düşük karbon ayak izi ürettiğini iddia eden işletmeleri tercih etmeye yatkındır'. 

   – GfK NOP ve Karbon Tröstü, İngiltere, 2006

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 104 bin şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2010 yılında 20 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

   Schneider Electric Türkiye’de ise 2000’i aşkın çalışanı, 4 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere toplam 16 ilde bulunan satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar ve Orta Doğu’daki 27 ülkenin yönetimini Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’e devreden Schneider Electric, bireysel ve kurumsal müşterilerine enerjilerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt etmektedir.
   .
   www.schneider-electric.com.tr