Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   24/02/2012

   Dünyanın ilk ISO 50001 belgeli binasını devreye alıyoruz.

   Schneider Electric merkez ofisi yeni enerji yönetimi standardını karşılayan ilk binadır.

    

   introducing-img  

   Haziran 2011 tarihinde, Rueil-Malmaison, Fransa adresinde bulunan Schneider Electric merkez ofisi, enerji yönetim sistemleri için düzenlenmiş olan yeni ISO 50001 standardına uygun olduğu için belge aldı. Söz konusu belgeyi kazanan dünyadaki ilk binaydı.

   Schneider Electric™ Fransa'nın başkanı Frédéric Abbal, Haziran 2011 tarihinde belgelendirme duyurulduğunda, ‘Bu en yeni belgelendirme enerji verimliliğine yönelik bağlılığımızı ve bu alandaki uzmanlığımızı ortaya koymaktadır’, demiştir. 'Hem müşterilerimizin binaları ve hem de kendi binalarımız için enerji yönetimindeki en yüksek standartları her zamankinden daha fazla amaçlıyoruz'.

   Schneider Electric hem ticari hem de endüstriyel binalarda, kullanımı en uygun hale getirerek ve işletim maliyetlerini azaltarak, enerji performansının sürekli iyileştirilmesinde kararlıdır. Merkez ofisleri için ISO® 50001 dönüm noktasına erişmeden önce şirket, Yüksek Kaliteli Çevresel standart (HQE) İşleme, ISO 14001 ve NF EN 16001 sertifikalarını edinmiştir.

   En zorlu enerji yönetim standartı

   Yeni ISO 50001 standardı, enerji yönetim sistemlerinin geliştirilmesi, uygulanması, bakımı ve iyileştirilmesi konusundaki gereklilikleri tanımlamaktadır. Şirketlerin aşağıdakileri başarmasına yardımcı olmak amaçlanmaktadır:

   • Enerji tüketen mevcut varlıkların daha iyi kullanılmasını sağlama
   • Şeffaflık oluşturma ve enerji kaynakları yönetimiyle ilgili haberleşmeyi kolaylaştırma
   • Enerji yönetimi konusundaki en iyi uygulamaları teşvik etme ve iyi enerji yönetimi davranışlarını destekleme
   • Yeni enerji tasarruflu teknolojilerin uygulanmasını değerlendirme ve bunlara öncelik verme Enerji tasarrufunun tedarik zinciri boyunca teşvik edilmesi için bir çerçeve oluşturma
   • Sera gazı emisyonu azaltma projelerine yönelik enerji yönetimi iyileştirmelerini kolaylaştırma
   • Çevresel sistemler ve sağlık ve güvenlik sistemleri gibi diğer kurumsal yönetim sistemleri ile entegrasyonu sağlama

   Uluslararası bir standart olduğu için ISO 50001, dünya çapında 100'den fazla ülkede bulunan Schneider Electric sahasında uygulanabilir. Yeni standardın, ulusal ekonomik sektörler arasında yaygın kullanım doğrultusunda, dünyadaki enerji tüketimini yüzde 60 oranında etkilemesi beklenmektedir.

   Enerji tasarrufu çözümlerine yönelik bir sunum

   Schneider Electric, dünyadaki birçok şirket gibi karmaşık bina ortamlarını yönetir ve aynı zamanda iddialı enerji tasarrufu hedefleri belirler. ISO 50001 belgesi, Schneider Electric bünyesinde geliştirilmiş olan enerji verimliliği çözümlerinin bir sonucu olarak elde edilmiştir:

   • Yenilenebilir enerji çözümleri
   • Aydınlatma, HVAC ve güneşlik kontrolü
   • Enerji izleme ve kontrol
   • Pompalar ve fanlar için motor kontrolü
   • Verimli BT kablolamaGüvenli elektrik dağıtımı
   • Gelişmiş güvenlik ve erişim kontrolü

   Çözüm geliştirme ekibi, tüm bina sistemlerini tek bir IP platformu üzerinde akıllı bir şekilde entegre ederek yüzde 30 oranında enerji tasarrufu, yani müşterilerimize söz verdiğimiz enerji performansını elde etmeyi başarmıştır.

   Tesis içerisinde aşağıdakiler uygulanmıştır:
   • Bölgeye, her bölgedeki kullanıma ve enerjiye göre enerji ölçümü
   • Hava uygulama birimlerinde, sıcak su üretimi ve ısıtılmış katlarda on iki sıcaklık ölçüm cihazı
   • 172 elektrik enerjisi ölçüm cihazı, 3 gaz ölçüm cihazı, 11 su ölçüm cihazı

   Geliştirme ekibinin hedefi, enerji tüketimimizi önceki merkez tesise kıyasla dört faktöre düşürmek ve 80 kWh/m²/yıl tüketim oranı elde etmektir (Fransa'daki ortalama ofis binası tüketimi 244 kWh/m²/yıldır).

   Yılda 20000'den fazla ziyaretçi

   Schneider Electric kurumsal merkez tesisi her yıl 20000 ziyaretçi ağırlar. Ziyaretçilere enerji yönetimi çözümlerine yönelik geniş bir bakış açısı sunulur. Binanın en popüler özelliklerinden biri binanın yıllık enerji tüketimini gösteren enerji göstergesidir. Göstergede görüntülenen bilgi günlük, aylık ve yıllık kullanım tipine göre enerji tüketimini gösterir. Tüketim, her parametre için ayrı ayrı çalışma istasyonları düzeyine kadar indirgenerek izlenebilir.

   ISO, 1947 yılında kurulmuş uluslararası standart düzenleme kurulu olan Uluslararası Standartlaştırma Kuruluşu'nun kısaltmasıdır. ISO, 18600 standarttan daha fazlasını içeren bir portföy geliştirmiştir ve sürdürülebilir gelişmenin her üç boyutu ("ekonomik, çevresel ve sosyal") için ticaret, devlet ve topluma yönelik uygulamalı araçlar sağlar. ISO, büyük veya küçük, sanayileşmiş, gelişmekte ve geçiş döneminde olan ülkelerde, dünyanın her bölgesinde 162 ulusal standart kurumuna üyedir.

   ISO kimdir?
   Schneider Electric enerji yönetimi çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve merkez ofisimize yapacağınız ziyareti planlamak için www.schneider-electric.comadresini ziyaret edin
   ISO 50001 belgemiz, yaptığımızı söylediğimizin, söylediğimizi yaptığımızın bir kanıtıdır.
   % 30'a kadar Schneider Electric enerji yönetimi çözümleri tarafından sağlanan enerji tasarrufları

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 104 bin şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2010 yılında 20 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

   Schneider Electric Türkiye’de ise 2000’i aşkın çalışanı, 4 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere toplam 16 ilde bulunan satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar ve Orta Doğu’daki 27 ülkenin yönetimini Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’e devreden Schneider Electric, bireysel ve kurumsal müşterilerine enerjilerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt etmektedir.
   .
   www.schneider-electric.com.tr