Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   05/12/2011

   Schneider Electric'e Amerikan Yeşil Binalar Konseyi'nden Leed Gold Sertifikası

   Schneider Electric Transförmatör Fabrikası, LEED Gold Sertifikası kapsamında yapılan değerlendirmelerden tam puan aldı…

   SCHNEIDER ELECTRIC’E AMERİKAN YEŞİL BİNALAR KONSEYİ’NDEN LEED GOLD SERTİFİKASI

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen “Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) Gold Yeşil Bina Sertifikası”nı almaya hak kazandı.

   Schneider Electric Çayırova Transförmatör Fabrikası, Türkiye’de çok az fabrika ve binanın sahip olduğu “LEED Gold Yeşil Bina Sertifikası”nın sahibi oldu. Tesis, ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 sertifikalarından sonra sektörde bir kez daha lider olduğunu kanıtladı.

   Çevreye duyarlı ve enerji verimliliğini teşvik eden uygulamaları ile Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi (USGBC) tarafından tescillenen Schneider Electric Çayırova Transförmatör Fabrikası, yapılan değerlendirmeler sonucunda, çevrenin kirlenmesini engelleyecek önlemlerin alınması, kullanıcıların yaşam kalitelerinin artırılması ve enerji verimliliği gibi niteliklerin kullanımına öncelik verdiğini kanıtladı.  LEED Gold Sertifikası kapsamında ayrıca yerel ve nitelikli malzeme kullanımı gibi tüm kaynakların verimli ve etkili kullanılıyor olmasına da dikkat çekiliyor.

   LEED Gold sertifikası, tesisin yenilikçi, çevre dostu ve sosyal açıdan sorumlu tavrının altını çizmektedir. LEED Gold sertifikası ile enerji faturalarının yanı sıra sera gazı emisyonu da azalmakta ve kirletici maddeler minimum seviyeye inmektedir.

   Schneider Electric Transförmatör Fabrikası, Schneider Electric'in dünyadaki ilk LEED Gold sertifikalı tesisi olma özelliği taşımaktadır.

   LEED Gold sertifikası için tıklayınız

   Amerika Çevreci Bina Konseyi (USGBC) tarafından 2000 yılı Mart ayında geliştirilen LEED, bina sahipleri ve işletmecileri için uygulanabilir ve ölçülebilir çevreci bina tasarım, inşa, işletme ve bakım çözümleri belirleme ve uygulamaya dair bir çerçeve sağlamaktadır. LEED, çevre ve sağlık açısından daha yüksek performansa yönelik stratejilerin uygulandığı projelerin tanınması yoluyla sürdürülebilir inşa ve geliştirme uygulamalarını teşvik etmektedir.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 104 bin şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2010 yılında 20  milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

   Schneider Electric Türkiye’de ise 2000’i aşkın çalışanı, 4 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere toplam 16 ilde bulunan satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar ve Orta Doğu’daki 27 ülkenin yönetimini Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’e devreden Schneider Electric, bireysel ve kurumsal müşterilerine enerjilerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt etmektedir.

   www.schneider-electric.com.tr