Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   20/07/2011

   SCHNEIDER ELECTRIC İLE ICCI 2011’DE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇÖZÜMLERİ

      

   Enerji yönetiminin global uzmanı Schneider Electric, 15-16-17 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve enerji sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan 17. ICCI Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na katılıyor.

   Yurtiçinden ve yurtdışından 5000’e yakın ziyaretçinin ve 150’ye yakın konuşmacının ağırlandığı etkinlikte, Türkiye ve dünyadaki enerji politikaları, yenilenebilir enerji, verimli enerji üretimi, çevre ve geri dönüşüm teknolojileri masaya yatırılacak. Enerji alanında faaliyet gösteren tüm kamu, özel sektör ve akademik kurumları bir araya getiren etkinlikte, Schneider Electric, sürdürülebilir bir gelecek sağlanmasına hizmet eden yenilenebilir enerji çözümlerini sergileyecek.

    

   Göktuğ Gür
   Schneider Electric Enerji İş Kolu Genel Müdür Yardımcısı :

   “Schneider Electric olarak yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli kullanma konusunda çözümler sunarak, yenilenebilir enerji kaynakları uygulamalarını sağlamaya devam edeceğiz”

   Enerji verimliliğinin yanısıra yenilenebilir enerji kaynakları hakkında açıklama yapan Schneider Electric Enerji İşkolu Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Gür “Dünyada enerjiye olan ihtiyacın gün geçtikçe arttığını, teknoloji ve konfordan vazgeçemeyeceğimize göre tek çözümün enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları olduğunun ve bunların birlikte yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi. Schneider Electric’in dünyada kullanılan enerjinin %72'si için enerji verimliliği çözümleri sunduğunu, böylelikle tesislerde ve binalarda %30'a varan oranlarda enerji tasarrufu sağladığına dikkat çeken Gür, “Son 2 yıl içinde 40’a yakın hidroelektrik ve 9 adet rüzgar santrali Schneider Electric çözümleri ile hayat buldu. Schneider Electric olarak yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli kullanma konusunda çözümler sunarak, aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynakları alt yapı uygulamalarını sağlamaya devam edeceğiz” diyerek konu hakkındaki kararlılığını ortaya koyuyor.

    
       Göktuğ Gür “Su, rüzgar, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarında elektrik üretimi için yapılan yatırım her geçen gün artıyor, hem de dünyaya zarar vermiyor. Türkiye'de hedef, 2023 yılına kadar, yenilenebilir enerjinin elektrik üretimi içerisindeki payının en az %30 seviyesine ulaşmasıdır” dedi. Türkiye’nin rüzgar enerjisi santrallerinin en hızlı büyüdüğü ülkeler sıralamasında dünyada birinci sırada olduğunu da belirten Göktuğ Gür, şu ana kadar bu potansiyelin sadece %15'inin kullanılmış olduğuna dikkat çekiyor.
   Schneider Electric, yenilenebilir enerji çözümlerinin yanısıra rüzgar tribünleri için özelleşmiş kompakt ve dayanıklı Siltream transformatörler ve hidrolelektrik santrallerindeki otomasyon çözümlerini ziyaretçilerin bilgisine sunacak.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 114.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir. 2008 yılında 18,3 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır. Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir.
   www.schneider-electric.com.tr