Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   06/10/2010

   Schneider Electric'ten binalarda enerji verimliliği ile sürdürülebilir çevreye destek.

   20101006_yesil_tesisler   

   Schneider Electric, 2. Yeşil Tesisler Konferansı’nda,
   “Binalarda Enerji Verimliliği”ni Anlattı

   ‘Sürdürülebilir Bir Çevre’ için düzenlenen ve bu yıl ikincisi 5 Ekim- 6 Ekim tarihleri arasında Swissotel’de gerçekleşen Yeşil Tesisler Konferansı’na Schneider Electric de uzmanlığı ile destek verdi. Karbon ekonomisinden, enerji verimliliğine kadar bir çok konunun masaya yatırıldığı konferansta, Schneider Electric’in binalarda enerji verimliliği konusuna dikkat çektiği konuşma katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

   Değişen iş dünyasının dengelerinden yola çıkarak ‘yeşil iş dünyası”nın kapılarını katılımcılara açmayı hedefleyen 2. Yeşil Tesisler Konferansı’nda, iş planlama ve karar verme süreçlerinde ‘Sürdürülebilirlik’in temel şartı olan enerji verimliliği, yenilenebilir kaynaklar ve ısı tasarrufu gibi konular değerlendirildi. Dünyanın ilk ve tek “sıfır karbon, sıfır atık şehri” olan ve geçtiğimiz aylarda Schneider Electric ile stratejik ortaklık anlaşmasına imza atan MASDAR City’nin tedarik zincirinden sorumlu Başkan Yardımcısı Richard Reynolds’da konuşmacılar arasında yer aldı.

   2050’de enerji tüketimi iki katına çıkacak, maliyeti de artacak…
   2. Yeşil Tesisler Konferansı’nda, bugün önemli bir gündem haline gelen “binalarda enerji verimliliği” konusunda konuşmayı, Schneider Electric Bina Yönetim Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Özkal Güner yaptı. Konuşmasında enerji ihtiyacının 2050 yılına kadar bugünkü tüketiminin 2 katına çıkacağını ve enerjinin maliyetinin daha da artacağını belirten Güner, “En büyük ikilem Co2 emisyonunun da bu süreçte yarı yarıya düşürülmesi gerçeği. Bir tarafta maliyet, bir tarafta global ısınma tehdidi. Bu denklemin en büyük bileşeni enerjiyi verimli kullanmak yani, bugün yaptığımız işi daha az enerji tüketerek yapmak veya aynı enerji tüketimiyle daha fazla iş yapmak” dedi.

   Tüketilen Bir Birim Enerji için  3 Birim Kaynak Harcanıyor
   Tüketim noktasındaki bir birimlik enerji tasarrufunun enerjinin üretim noktasında, örneğin kömürle çalışan bir santralde yaklaşık 3 birim kaynak tasarrufu anlamına geldiğini vurgulayan Güner, tek başına pasif enerji verimliliğinin yeterli olmadığını, %30’a varan oranda enerji tasarrufu için aktif enerji verimliliği sağlayan sistemlerin devrede olması gerektiğini belirtti. Binalarda uygulanabilecek doğru sistemlerle önemli bir verim sağlanacağının da altını çizdi.

   EcoStruxure Mimarisi ile Binalarda Enerji Verimliliği
   Konferansta Schneider Electric’in uzmanlığı ile bu yönde sunduğu yeni nesil uygulama ECOSTRUXURE’ı da anlatan Güner, “Schneider Electric olarak güç, veri merkezleri, proses ve makineler, bina kontrolü ve güvenliği alanlarındaki mükemmel uzmanlığımızı bir araya getirerek enerji verimliliğini optimize etmek isteyen müşterilerimiz için EcoStruxure çözüm mimarisini geliştirdik. EcoStruxure bu beş uzmanlık alanını IP ve web hizmetlerinin kullanımına dayanan ve amaca özel uygulamaların gerektiği zaman ve doğru düzeyde bağlanmasını sağlayan açık ve esnek bir teknoloji ekosisteminde birbirine bağlayabilir” şeklinde konuştu.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanı sıra, enerji ve altyapı, endüstriyel prosesler, bina otomasyonu ve veri merkezleri/ağlar gibi alanlardaki liderlik konumuyla birlikte çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 100.000'den fazla çalışanı, bireysel ve kurumsal müşterilere enerjilerini en iyi biçimde kullanmaları için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt ederek 2009 yılında 15,8 milyar Euro'yu aşan satış rakamına ulaşmışlardır. 

   www.schneider-electric.com

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10