Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   11/05/2010

   Schneider Electric ile, Türkiye Enerji Zirvesi'nde yenilenebilir enerji

       

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, 27-29 Nisan 2010 tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel Kongre ve Sergi Alanı’nda düzenlenen 2010 Türkiye Enerji Zirvesi’ne katıldı.

   Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve EPDK Başkanı Hasan Köktaş’ın himayelerinde, enerji sektörünün önde gelen firmalarının katılımıyla gerçekleşen zirvede, elektrik, doğal gaz, yenilenebilir enerji ve petrol sektörü olmak üzere enerji politikalarının geleceği masaya yatırıldı. Enerji alanında en yenilikçi ürün ve teknolojilerin de sergilendiği zirvede, Schneider Electric yenilenebilir enerji alanında sektöre sunduğu enerji yönetimi ve altyapı çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

   Zirveye katılan ve yenilenebilir enerji kaynakları hakkında değerlendirme yapan Schneider Electric Güç Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Gür, “Son yıllarda artarak devam eden enerji ihtiyacı ve teknolojinin çevre üzerindeki etkilerini azaltmak amacıyla yenilenebilir enerji üzerindeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Yenilenebilir enerjinin her alanında, özellikle güneş, jeotermal, rüzgar, hidroelektrik alanlarında enerji yönetimi ve altyapı çözümleri sunuyoruz” dedi.

   Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji alanında hayata geçirdikleri pek çok proje olduğuna dikkat çeken Göktuğ Gür, “Son 2 yıl içinde 50’yi aşkın hidroelektrik ve 11 adet rüzgar santrali Schneider Electric çözümleri ile hayat buldu. Schneider Electric olarak yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli kullanma konusunda çözümler sunarak, aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynakları alt yapı uygulamalarını sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 114.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir. 2008 yılında 18,3 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

   Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

   www.schneider-electric.com.tr

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10