Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   09/04/2010

   Schneider Electric'ten çevre dostu yeni fabrika

   Schneider Electric Fabrika    Schneider Electric, global üretim merkezi ve ihracat üssü olarak konumlandırdığı yeni fabrikasını, Manisa’da düzenlediği resmi törenle açtı.

   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, Türkiye’deki yeni fabrikasını 8 Nisan’da, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen resmi törenle açtı. Schneider Electric’in Türkiye’de ilk kez düzenlenen “yeşil etkinlik”le açılan yeni fabrikası “çevre dostu” olarak tasarlandı.

   Faaliyet gösterdiği 100’den fazla ülkede, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve veri merkezleri alanlarında pazar lideri olan ve dünyada tüketilen enerjinin %72’si için verimlilik çözümleri sağlayan Schneider Electric’in fabrikası, Türkiye’nin önemli sanayi bölgelerinden Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açıldı. Temelleri 2009 yılında atılan ve 73 bin metrekare alan üzerine kurulan fabrika, benzerlerine oranla %30 daha az enerji tüketecek.

   Açılış öncesinde Schneider Electric tarafından ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen geri dönüşüm projesinin ödül töreni gerçekleşti. Yeni nesillerin çevreye, yeşile ve geleceğe sahip çıkmasını hedefleyen projenin ödül töreninde kazanan öğrencilerin tasarladıkları atık malzemelerden oluşan maketler, gelecekle ilgili büyük umutlar verdi.

   Enerji kayıplarını ortadan kaldırarak Türkiye’nin enerjisine sahip çıkmayı hedefleyen Schneider Electric’in Manisa fabrikasının açılışı, Schneider Electric CEO’su Jean-Pascal Tricoire tarafından, hükümet ve yerel yönetim temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

   Türkiye’de ilk kez “yeşil etkinlik” konsepti ile tasarlanan fabrikanın açılış töreninde konuşma yapan Jean-Pascal Tricoire, dünyamızın temel sorunlarından birinin giderek artan enerji ihtiyacı olduğunu ve elektrik tüketiminin 2030 yılına kadar ikiye katlanacağını söyledi. Bu yüzden enerjiden tasarrufun ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının kaçınılmaz olduğunu belirten Tricoire, “Bizler Schneider Electric olarak firmaların optimum düzeyde enerji verimliliği gerçekleştirmelerini mümkün hale getiriyoruz. Bu son derece önemli, çünkü dünyada elektriğin %41’den fazlasını endüstriyel ve ticari binalar tüketiyor” dedi.

   Schneider Electric CEO’su Jean Pascal Tricoire:
   “Manisa fabrikamız, sunduğumuz çözümlerin birebir uygulandığı en önemli referansımız olmuştur.”
   Schneider Electric’in hem enerji verimliliği uygulamalarının, hem de karbon salınımının azaltılmasına sağladığı katkının en önemli referansının Manisa Fabrikası olduğunun da altını çizdi. Tricoire, “Bugün bu açılışla Manisa Fabrikamız, sunduğumuz çözümlerin birebir uygulandığı en önemli referansımız olmuştur. Fabrikamızın %30’a varan oranda enerjiden tasarruf etmesini sağlarken, sürdürülebilir yaşama katkımızdan dolayı da mutluyuz” dedi.

   “Türkiye’nin geleceğine olan inancımız ile yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye, Manisa fabrikası ile global üretim merkezi ve ihracat üssü olacak” Jean-Pascal Tricoire, Türk insanın yetkinliklerine duyulan güvenin, Schneider Electric’in Türkiye’ye yaptığı bu yatırımda belirleyici faktör olduğunu vurguladı.

   Yeni fabrikalarını Schneider Electric’in ihracat merkezi olarak konumlandırdıklarının altını çizen Tricoire: “Birçok Avrupa ülkesinin yanısıra Kuzey Afrika’dan Güney Amerika’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya yapacağımız ihracatı Manisa fabrikası ile gerçekleştireceğiz. Türkiye, Manisa Fabrikası ile global üretim merkezi ve ihracat üssü olacak” dedi.

   Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü ve
   Balkanlar ve Ortadoğu Bölge Başkanı Turhan Turhangil,
   “Önümüzdeki üç yılda Türkiye’de 50 milyon Euro’luk yatırım yapacağız”

   Açılışa katılan Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü ve Balkanlar ve Ortadoğu Bölge Başkanı Turhan Turhangil, “İlk aşamada 15 milyon Euro yatırım yapılan fabrikanın yatırım miktarı, büyüme hızına bağlı olarak her yıl daha da arttırılacak. Ekonomik şartlara rağmen, önümüzdeki üç yılda Türkiye’de 50 milyon Euro’luk yatırım planı uygulamaya devam edeceğiz. Yeni fabrikamızın tüm yatırım aşamaları tamamlandığında şu andakinin iki katı iş hacmine ulaşmayı hedefliyoruz. Enerjisini güneşten alan fabrikamıza yapılacak yatırım ve bu sayede yaratılacak istihdam ile Türkiye ekonomisine değer katmayı amaçlıyoruz. Ayrıca sürdürülebilir yaşam ve yeşil çevreye sağlayacağımız olumlu katkılardan dolayı memnuniyet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

   Yeşil Etkinlik nedir?
   Uluslararası Live Earth Kuruluşunun belirlediği kurallar çerçevesinde gerçekleşen etkinlikler
   “Yeşil Etkinlik” olarak adlandırılıyor. Türkiye’de bir ilk olarak “Yeşil Etkinlik” konsepti ile açılan Manisa Fabrikasının etkinlik alanında görülen pek çok öğe, geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildi ya da sürekliliği sağlanabilir malzemeler ile tasarlandı.

   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 114.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir. 2008 yılında 18,3 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

   Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

   Manisa Fabrikada %30 enerji tasarrufu devamı için tıklayınız 

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10