Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   01/03/2010

   Enerji yönetimde global bir uzman olan Schneider Electric, World of Industry (WIN) 2010 Otomasyon Fuarı’nda gelecek için çözümlerini sergiledi.

   SCHNEIDER ELECTRIC İLE WIN OTOMASYON FUARI’NDA “ENERJİ VERİMLİLİĞİ” VE “YENİLENEBİLİR ENERJİ”

   Global enerji yönetimi uzmanı Schneider Electric, 25 Şubat – 28 Şubat 2010 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen  ve Türk endüstrisinin  en önemli fuarlarından olan WIN-World of Industry Otomasyon Fuarı’na katıldı. 
   Türkiye’nin yanısıra 70’e yakın ülkeden katılımcının bir araya geldiği fuarda, Schneider Electric enerji, altyapı, endüstri, bina ve veri merkezleri pazarlarına sunduğu %30’a varan oranlarda tasarruf sağlayan “enerji verimliliği çözümlerinin” yanısıra “hidroelektrik, rüzgar  ve güneş sistemlerinin” elektrik altyapı uygulamaları ile de dikkat çekti.
   İlk kez bu fuarda ziyaretçilere tanıttığı, minyatür devre kesicisinde 5. nesil olarak tanımlanan “Acti 9 modüler sistemi” ile de büyük ilgi gören Schneider Electric, bu sistemle alçak gerilim tesisatının son dağıtımında kullanıcılara daha fazla verimlilik, güvenlik, tasarruf ve enerji sürekliliğini, üstelik çevre dostu olarak birarada sunuyor.    
   Fuara katılan ve enerji verimliliğinin yanısıra yenilenebilir enerji kaynakları hakkında açıklama yapan Schneider Electric Güç Sistem ve Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Gür  “dünyada enerjiye olan ihtiyacın gün geçtikçe arttığını, teknoloji ve konfordan vazgeçemeyeceğimize göre tek çözümün enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları olduğunun ve bunların birlikte yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi.  Schneider Electric’in dünyada kullanılan enerjinin %72'si için enerji verimliliği çözümleri  sunduğunu, böylelikle tesislerde ve binalarda %30'a varan oranlarda enerji tasarrufu sağladığına dikkat çeken  Gür,  “Son 2 yıl içinde 40’a yakın hidroelektrik ve 9 adet rüzgar santrali Schneider Electric çözümleri ile hayat buldu. Schneider Electric olarak yeşil bir dünya ve enerjiyi verimli kullanma konusunda çözümler sunarak, aynı zamanda  yenilenebilir enerji kaynakları alt yapı uygulamalarını sağlamaya devam edeceğiz” diyerek konu hakkındaki kararlılığını ortaya koydu.
   Göktuğ Gür yaptığı konuşmada “Su, rüzgar, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarında elektrik üretimi için yapılan yatırım her geçen gün artıyor, hem de dünyaya zarar vermiyor. Türkiye'de hedef, 2023 yılına kadar, yenilenebilir enerjinin elektrik üretimi içerisindeki payının en az %30 seviyesine ulaşmasıdır” dedi. Türkiye’nin rüzgar enerjisi santrallerinin en hızlı büyüdüğü ülkeler sıralamasında dünyada birinci sırada olduğunu da belirten Göktuğ Gür, şu ana kadar bu potansiyelin sadece %15'inin kullanılmış olduğuna dikkat çekti.
   Schneider Electric’in fuar süresince düzenlediği en son teknolojik ve yenilikçi çözümlerin yer aldığı seminerler de büyük ilgi ile karşılandı. Seminerler arasında elektrik dağıtım sistemlerinde enerji sürekliliği, endüstriyel binalarda enerji verimliliği denetimi, demir çelik maden sektörlerinde proses otomasyonu, vijeo citect scada yazılımı ile ortak database ve enerjinin geri kazanımı için altivar hız kontrol çözümleri yer aldı.


   Schneider Electric hakkında:
   Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 114.000 şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine  enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir.  2008 yılında 18,3 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır. 
   Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, İzmit, Eskişehir, Konya,Kayseri, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Malatya ve Antalya’daki satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. 
   www.schneider-electric.com.tr

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10