Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   05/01/2010

   Turhan Turhangil 27 ülkeyi Türkiye ofisi’nden yönetecek

        
   Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric’in, bölgesel yapılanmasında yaptığı değişiklikler sonucu, Türkiye’nin önemi daha da arttı. Balkanlar ve Orta Doğu Bölgesi’nde oluşturulan yeni organizasyon çalışmaları kapsamında, Türkiye’de başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil, 27 ülkenin Başkanı oldu.

   “Schneider Electric’in global başarısında Türkiye’nin rolü büyük”
   Konuyla ilgili açıklama yapan Schneider Electric Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire, firmanın değişen organizasyon yapısında Türkiye’nin stratejik konumunun çok önemli bir etken olduğunu vurguladı. Tricoire, “Dünyada tüketilen enerjinin %72’lik kısmı için enerji verimliliği çözümleri sunan Schneider Electric, 2008 yılında 18,3 milyar Euro ciroya ulaşmış ve 110’dan fazla ülkede dünya çapında faaliyet gösteren bir enerji devi. Türkiye, Schneider Electric’in bu başarısında önemli bir paya sahip. Bunun en önemli sebeplerinden biri çevresindeki bölgeye hakim olması” dedi. 

   “Türk insanına duyduğumuz güven bu kararda belirleyici etkenlerden biri  oldu”
   Bu stratejik önemi daha da artıran diğer bir etkeni de belirten Tricoire, “Türk insanın yetkinliklerine duyduğumuz güven, belirleyici bir faktör oldu. Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’in mevcut görevinin yanı sıra bölgenin başkanlığında da aynı başarıyı sürdüreceğine inanıyorum. Alınan organizasyonel karar ile, Türkiye’nin de içinde bulunduğu  Balkanlar & Orta Doğu Bölgesi’nde daha da büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

   Gerçekleşen organizasyonel değişiklik kapsamında Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil, Türkiye’nin yanısıra Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Azerbaycan, Gürcistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, Bulgaristan, Afganistan, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Pakistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kıbrıs, Irak, Lübnan, Ürdün, Suriye, İran, Suudi Arabistan Krallığı, Yemen, Sırbistan ve Karadağ’ı Türkiye ofisinden yönetecek.

   Schneider Electric, faaliyet gösterdiği elektrik güç ve dağıtım, endüstri, bina ve konut  pazarlarının yanısıra veri merkezi pazarlarında, %30’a varan oranda tasarruf sağlayan enerji verimliliği prosesleri yapmaktadır.
   İkisi İzmir’de olmak üzere, Türkiye’de 3 fabrika, 1000’i aşkın çalışan, 2 Arge merkezi ve yaklaşık 200 iş ortağı ile hizmet veren Schneider Electric  başta Istanbul, Ankara  ve İzmir olmak üzere toplam 16 ilde çalışmalarına devam etmektedir. 
   www.schneider-electric.com.tr

   Detaylı Bilgi :

   Şerife Oktay 

   SCHNEIDER ELECTRIC
   Kurumsal İletişim
   0 216 655 88 88 

   Duygu Duman

   BPM LOOK
   Marka Yönetmeni
   0 212 236 38 10