Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   20/07/2009

   Schneider Electric teknolojik yenilikleri ile avrupa’da lider oldu

   45 yıldan uzun bir süredir 6 kıtada 30'dan fazla ofisiyle hizmet veren dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden Frost & Sullivan, Avrupa’daki “Teknolojik Yenilikçilik Ödülü”nü Schneider Electric’e verdi.

   Schneider Electric, Altivar 21 elektrikli hız kontrol cihazlarında kullandığı teknoloji ile 2008 Avrupa HVAC Elektrikli Hız Kontrol Cihazları Teknolojik Yenilikçilik Ödülüne layık görüldü.

   25 yıldan uzun süredir hız kontrol pazarında faaliyet gösteren,  AR-GE’ye yaptığı yatırımlar ve gelişmiş ürün serileri ile adından söz ettiren Schneider Electric, Frost & Sullivan firmasının 2008 Avrupa HVAC Elektrikli Hız Kontrol Cihazları Teknolojik Yenilikçilik Ödülünün sahibi oldu. Schneider Electric’e ödülü kazandıran Altivar 21 serisi ürünleri enerjide, maliyette ve zamanda tasarruf sağlıyor.

   HVAC sektöründe en çok rağbet gören hız kontrol cihazlarından olan Altivar ailesinin 2006 yılında piyasaya sürülen serisi Altivar 21, sağladığı enerji tasarrufunun yanı sıra piyasadaki diğer tüm ürünlerden daha düşük harmonik içeriğe sahip olması özelliği ile de ön plana çıkıyor. Schneider Electric’in ödül alan bu teknolojisi, elektriksel sistemlerde enerji kaybına sebep olan, bulunduğu ortamda cihazlara ve sistemlere zarar veren harmoniklerin azaltılması üzerine yoğunlaşıyor. ATV21, ödül alan kapasite teknolojisi ile herhangi bir aksesuara ihtiyaç duymadan toplam akım harmonik seviyesini (THDI) %35’in altına düşürüyor.

   Özellikle maliyeti azaltması, kablo ve devre bağlantılarının basitleştirilmesi, hız kontrol cihazının boyutunun azaltması ve haberleşme süresini kısaltması gibi avantajları ile Altivar 21 hız kontrol cihazlarında kullanılan teknoloji, HVAC sektörüne yeni bir standart getiriyor. Bunun yanında kolayca montaj edilebilmesi, esnekliği ve hızlı erişim menüsü gibi kullanım kolaylıkları ile de kullanıcı dostu olan bu teknoloji, rampa adaptasyon ve koruma özellikleri ile de dikkat çekiyor.

   Schneider Electric’in, müşterilerinin ihtiyaçlarını çok iyi anlaması, gelişmiş çözümlere ve AR-GE çalışmalarına odaklanması sonucunda tasarladığı Altivar 21 serisi ile hız kontrolü teknolojisinde yeni bir dönem başlıyor…