• Default Alternative Text

  Enerji Danışmanlığı

  Schneider Electric, uzmanlığı ile müşterilerinin "daha az kaynakla daha çoğunu başarabilmelerini" sağlıyor...

% 30'a Varan Oranlarda Enerji Verimliliği

Enerji maliyetlerinizi % 30 a varan oranlarda azaltabileceğinizi biliyor musunuz ? Bugün Türkiye’de sanayide % 30 a ve binalarda % 40 a varan oranlarda Enerji Verimliliği potansiyeli mevcut.

Türkiye'ye katkımız

 • Default Alternative Text 315 'ten fazla proje
 • Green earth icon 1,5+ Milyar kWh/yıl enerji verimliliği potansiyeli
 • Default Alternative Text 186+ Milyon TL/yıl finansal kazanım
 • Default Alternative Text 880+ Milyon kg CO2/yıl karbon emisyonlarında azalma
 • Default Alternative Text 1,63 yıl ortalama geri ödeme süresi
 • Default Alternative Text %50 tüm VAP’lara verilen danışmanlık oranı ve tamamına YEGM onayı
A businessman facing a group of people at a meeting, sustainability consulting.

Enerji Danışmanlığı

Enerji Bakanlığı’dan Sanayi ve Bina kategorilerinde yetkilendirme ile uzmanlarımız operasyonlarınızda, enerji kullanımını azaltan ve optimum hale getiren verimlilik fırsatlarını bulur.
 • Schneider Electric, karşılaşılan zorlukları ve bariyerleri aşmak için müşterilerine yardımcı oluyor...
 • Yükselen enerji maliyetleri, zorlayıcı rekabet koşulları

  Enerji etütleriyle enerjinin toplam maliyetler üzerindeki etkisini azaltıyoruz.
 • Enerji tüketimlerinin kontrol altına alınamaması

  Enerji tüketim noktalarını ve Önemli Enerji Kullanımlarını belirleyerek enerji tüketimlerini kontrol altına alıyoruz.
 • Üst yönetimin maliyetleri düşürmekle ilgili baskıları, ancak yeterli desteği vermemesi ve konuya ilgisi bulunmaması

  Enerji maliyetlerini azaltmanın yanısıra danışman kimliğimiz ile üst yönetimin desteğini alıyoruz ve somut değerler ile üst yönetimin ilgisini bu yöne çekiyoruz.
 • Enerji verimliliği çalışmalarının öncelik olarak görülmemesi, üretimin/işletmenin öncelikli olması

  Teknik ekiplerin üretim/işletme sürekliliği önceliklerinden dolayı geri planda kalan ve zaman ayrılamayan Enerji Verimliliği çalışmalarını yürütüyoruz.
 • Teknik yetersizlik, ekipman yetersizliği, bilgi yetersizliği, zamansızlık

  Konusunda uzman ekibimiz, farklı enerji türlerine özgü ölçüm cihazı altyapımız ve farklı sektörlerde edindiğimiz deneyimler ile müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.
 • İşletme körlüğü

  Farklı sektörde gerçekleştirdiğimiz çok sayıda proje sayesinde firmalardaki işletme körlüğünü yeniyoruz, üçüncü bir göz olarak farklı bir bakış açısı kazandırıyoruz.
 • Finansal engeller

  Enerji Verimliliği çalışmaları ile işletmenin neler kazanacağını somut bir şekilde ortaya koyarak yatırım için özendiriyoruz. Müşterilerimizin farklı hibe/kredi destek programlarından faydalanmalarını sağlıyoruz.
 • Örnek Olay Çalışmaları Metal Üreticisi Merkezi Enerji Programı için Tutarlı ve Güvenilir Kılavuzluğun Keyfini Sürüyor

  Schneider Electric, stratejik enerji kararlarını bir araya getirmek amacıyla metal üreticisinin ABD'deki operasyonları için merkezi bir enerji programı oluşturuyor. Bu yeni yaklaşım iş ortaklığının ilk yılında 2 Milyon $ enerji maliyeti tasarrufuyla sonuçlandı. Dahası, ABD'deki programın başarısına tanık olunduktan sonra Avrupa enerji yönetimi ekibi de aynı yaklaşımı benimsemeye karar verdi ve enerji kararlarını Avrupa'daki 12 tesisinde merkezileştirdi.

  pipes in facility, water management, oil and gas, mineral processing
 • Örnek Olay Çalışmaları Kağıt Şirketi Farklı Coğrafi Konumlarda Araştırma ve Rehberlik İstiyor

  Global kağıt ve kağıt hamuru üreticisi maliyetlerini optimum hale getirmek ve belirli şirket içi sürdürülebilirlik stratejilerini desteklemek istiyordu. Farklı coğrafi konumlara derinlemesine bir bakışa ihtiyaç duyan şirket, Avrupa, Asya ve Güney Amerika'daki birkaç pazar araştırması için Schneider Electric'e başvurdu. Tarife oranlı anahtarlar, gerilim yükseltmeleri, birlikte üretim, güç faktörü ve talep yanıtlama fırsatlarında 5,7 milyon $ potansiyel tasarruf belirlendi.

  Angled view of a bridge and a river, water management
 • Örnek Olay Çalışmaları Yaşlı Yaşam ve Sağlık Hizmetleri Operatörü Güneş Enerjisi Kullanarak 400.000 $ Tasarruf Sağladı

  Şirket, operasyonlarını sürdürülebilirliğini artırmanın ve çevreci enerjiden faydalanan New Jersey şirketlerinin indirimleri için hak kazanmanın yollarını arıyordu. Schneider Electric bir güneş enerjisi çözümünü denemeleri için tavsiyede bulundu. Ekip, proje için ayrılan bütçeden 400.000 $ daha düşük bir teklifle gelen bir tedarikçiyi seçerek, uygulanabilir güneş enerjisi tedarikçileri için rekabet avantajı sağlayan bir TÇ elde etti.

  A doctor and two nurses reviewing a patient, healthcare solutions, hospitals
 • Örnek Olay Çalışmaları Yatırım Şirketi Başarılı Satın Almalar için Uzmanlıktan Faydalanıyor

  Bir girişim sermayesi firması bir doğal gaz şirketini satın almayı düşünüyordu. Firmanın doğal gaz endüstrisi ve satın almanın uygulanabilirliği hakkında bilgiye ihtiyacı vardı. Schneider Electric ekibi, firmanın karar vermesini sağlayacak uzun vadeli bir genel görünüm ve endüstriye özel etmenleri içeren ayrıntılı bir bağımsız analiz sundu. Satın alma sürecinde şirket, 4 milyon $ işletme harcamalarından 12 milyon $ brüt marj sağladı.

  A businessman facing a group of people at a meeting, sustainability consulting.

  Neden Schneider Electric ile çalışmalısınız

  • Default Alternative Text Enerji ve Sürdürülebilirlik Deneyimi On yıllara dayalı strateji ve uygulama deneyiminden faydalanın. Karmaşık enerji piyasalarının değişimi sırasında size rehberlik edeceğiz. Masada yanınızda oturacak bir yenilikçi ve kanaat önderiyle ortaklık kurun.
  • Default Alternative Text Güvenilir, Pazar Uzmanlığı Tarafsız, bağımsız araştırma ve analizler. Odaklanmış bir titizlikle global emtia piyasalarını analiz ediyor ve nasıl ve ne zaman harekete geçmeniz gerektiğini bilmeniz için bu piyasalar hakkında özel görüşlerimizi formülleştiriyoruz.