Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Hakkımızda
     
     
     

    2004 - 2005

     
     

    Schneider Elektrik Türkiye olarak bu yıl 2 ayrı Sosyal Sorumluluk projemizi yine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile yürütüyoruz.
    İlki, geçen senelerde olduğu gibi Anadolu'dan gelen fakat Istanbul'da eğitim gören kız çocuklarının eğitimine destek veren Istanbul'da Çağdaş Yatılı Liseli Kızlar Projesi.

     

    Bu yıl bu proje kapsamında Kandilli Kız Lisesi'nde eğitim gören 31 kızımız Haziran 2005'de lise diplomalarını aldılar. Onlar için 28 mayıs 2005 Cumartesi akşamı bir mezuniyet töreni düzenledik. Bu kız çocuklarımız Şirket Müdürlerimizin yıl başında başlattığı kampanya sonucu elde edilen maddi katkılarıyla eğitim gördüler.

     

     

    Diğer projemize ise Eylül 2005'te başladık.

    Bu proje ile Istanbul'un göçle gelişen yerleşim merkezlerindeki Meslek Liseleri'nde, Elektrik - Elektronik eğitimi görecek, çalışkan ama maddi olanakları yetersiz ( çok kardeşli, anne/baba vefatı, işsizlik hastalık gibi ) liseli 50 kızımıza lise öğrenimleri boyunca burs ve staj desteği vereceğiz.

    Ayrıca yapacaklarımız bununla da kalmayacak;

     1) İçimizden seçeceğimiz gönüllülerle her bir öğrencinin abla ve ağabeyi olarak, Onların stajları, ders sorunları ve öğrenme isteklerine destek vereceğiz.

    2) Şirket olarak bu öğrencilerin yaz aylarında kendi birimlerimizde ya da diğer kuruluşlarda staj görmelerine ve İngilizcelerini geliştirmelerine yardımcı olacağız.

    3) İçlerinden en başarılı öğrenci ilk yılın sonunda yaz dönemi için staj yapmak üzere Schneider Fransa'ya gönderilerek, ödüllendirilecek. Umarız önümüzdeki yıllarda da bu öğrencilerin sayılarını daha da arttırabiliriz.

    Tüm Şirket çalışanları olarak inanıyoruz ki, iyi şeyler yapmak bize kendimizi daima iyi hissettirir ve bunun daima bir geri dönüşü vardır.

      
     
    Daha fazlası için

    Daha fazlası için 

    Ortam kütüphanesi

     

    Yararlı bağlantılar