Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Hakkımızda
     
     
     

    2003-2004

    Aktivite ve mezuniyet

     
     

    Gezi

     Bildiğiniz gibi Schneider Electric Türkiye LULİ Projesinde ana sponsor olmuştur. Ana sponsorluk kurallarına göre bu yılki katkımız 1 yıl boyunca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğinde 150 genç kızımızın eğitim masraflarını karşılamak, onlara çeşitli aktiviteler sunmaktır.

    Bu aktivitelerden ilki olan Schneider Electric Türkiye bir tarihi gezi düzenledi. 23 Mayıs 2003 tarihinde Çamlıca Kız Lisesi ve Üsküdar Lisesi Öğrencilerini Bursa gezisine götürdü.

    Çağdaş Liseli yatılı Kızlar mezun oldular !...

    Schneider Electric Türkiye'nin sponsorluğunda, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yürütülmekte olan "Çağdaş Yatılı Kızlar" projesi kapsamında, lise öğrenimi alan genç kızlar, düzenlenen bir törenle diplomalarını aldılar.

    Törene, Schneider Electric Orta Doğu Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü Jacques Billiard, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan ve Schneider Electric Türkiye Ticaret Directörü Mehmet Ali Keçiciler'in yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

    Anadolu'nun kırsal kesimlerinde yaşayan ve ilk öğretimlerini başarıyla tamamlamış ancak, yüksek öğrenim için yeterli imkanları bulamayan kız öğrencilerin desteklenmesi amacıyla yürütülmekte olan proje, 53'ü 2003 öğrenim yılı sonu itibarıyla lise diploması alan toplam 128 kız öğrenciyi kapsamakta.

    Törende bir konuşma yapan Jacques Billiard, projeyi hayata geçirerek, kurum ve kuruluşların toplumun gelişimi amacıyla olanaklarını seferber etmelerini sağlayan ve imkansızlıklar sebebiyle eğitim alamayan gençlerin topluma yararlı birer fert olmasına fırsat tanıyan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne teşekkür etti.

    Billiard, Schneider Electric'in tüm dünyada 3 yıldan beri yardıma muhtaç çocukların eğitimine çeşitli kuruluşlar vasıtasıyla katkıda bulunup, çalışanlarının katılımıyla destek verdiğine işaret ederek, "Schneider Electric Türkiye olarak, tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte, gençlerin eğitimine destek sağlayan bir kuruluşla işbirliğine giderek, bu çalışmalara katkıda bulunmayı hedefledik. Bu proje kapsamında Anadolu'da eğitim imkanı bulamayan başarılı kız öğrenciler, İstanbul'un büyük liselerinde, yatılı eğitim alacaklar dedi.

    Amaçlarının sadece faaliyet gösterdikleri ülkelerin sosyal gelişimlerine destek vermek olduğunu kaydeden Jacques Billiard, Schneider Electric olarak hedefimiz iyi bir kurumsal vatandaş olmaktır dedi.

    Kızlardan Teşekkür mektupları :

     "Bizi bu seviyeye getiren, yüreklerinde hiç sönmeyen, uygarlık ateşi yanan, cehalete karşı silahsız savaşan bu gönüllü insanlara başta Türkan SAYLAN hocamıza ve gönüllü kadrosuna teşekkürlerimizi ve ileride onların yolunda gideceğimize dair söz vererek C.Y.D.D'nin Çağdaş yatılı Liseli kızları adına canı gönülden teşekkür eder."
    Saygılarımı sunarım

    Özlem Duru
    11/H
    Behçet Kemal Çağlar Lisesi

      
     
    Daha fazlası için

    Daha fazlası için 

    Ortam kütüphanesi

     

    Yararlı bağlantılar