Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Hakkımızda
     
     
     

    Maddeler

     
     
      Çalışanlarının ve ürün kullanıcılarının sağlığını en ön planda tutan ve kabul eden Schneider Electric, yönetmeliklerin ötesine geçerek tehlikeli ve duyarlı maddelerin kullanımını ortadan kaldırma konusunda kararlı adımlarla ilerlemektedir.

    İçerik
    Bu konuyla ilgili oldukça fazla yasal düzenleme vardır. Bu anlamda AB, yönetmelikleri 76/769/EEC (bazı tehlikeli maddelerin ve preparatların pazarlanması ve kullanımına ilişkin kısıtlamalar), RoHS (Tehlikeli Maddelerin Sınırlandırılması) ve REACH (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlandırılması) ele alınabilir.

    Schneider Electric’in taahhüdü
    Bu sorun Schneider Electric’in en önemli önceliklerinden biridir; yasal düzenlemelerin taleplerinin ötesine geçerek 4 ana hedef belirlemiştir:

    • gelecekteki kullanım yönetmeliğini ve kısıtlamaları tahmin etmek,
    • müşterilerimize mevcut ve gelecekteki yönetmelikler bakımından yardımcı olmak,
    • elektrik endüstrisi dahilindeki önlemleri geliştirmek,
    • bu gibi maddelerin işlemlerdeki ve ürünlerdeki kullanımını ortadan kaldırmak.

    Yöntem
    Tehlikeli maddelerin yönetimi, öncelikle pazar hususlarına bağlı olarak Schneider Electric’in kendi tehlikeli ve duyarlı maddelerinin bir listesini hazırlamasını gerektirir. Yasaklanan Maddeler ve beyan edilecek Maddeler olarak iki kategoriye ayıran Schneider Electric, yasal gereksinimleri, müşteri sorularını, rekabet gerekliliklerini ve hatta tedarik zincirindeki güçlü eğilimleri bile dikkate almaktadır. Tehlikeli maddelerin yönetimi, tüm Gruba uygulanan RoHS ve REACH programı olmak üzere 2 özel programa ayrılmıştır. Tüm işletme çalışmalarında (satın alma, lojistik, endüstri, iletişim, vb.) kullanıma sokulmuştur.

      
     
    Daha fazlası için

    Daha fazlası için 

    Ortam kütüphanesi

     

    Yararlı bağlantı