Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Hakkımızda
     
     
     

    Ürün Çevre Profili Programı

    PEP’lerin (veya Ürün Çevre Profili) uygulanmasıyla, Schneider Electric müşterilerine karşı şeffaf olmayı tercih etmiştir.
     
     

    Schneider Electric’in taahhüdü
    Her bir ürün için, Schneider Electric bir Ürün Çevre Profili (PEP) yayınlamaktadır. Müşterilere ürünlerin hizmet ömürleri boyunca çevre performansları hakkında bilgi ve hizmet ömürlerinin sonunda en iyi atık işleme çözümü için bilgi vermektedir. Verilerin şeffaf ve geçerli olduğundan emin olmak için, ürünlerin çevre üzerindeki etkilerini yayınlamak ortak hesaplama ve taslak oluşturma kurallarını tayin eden bir meslekler arası programda ISO 14025 standardına uygundur.

    Araçlar
    Grubun ISO14025 programına katılması bağlamında, meslekler arası kuruluş bakımından güvenilir, deneyimli ve test edilmiş organizasyon özellikleri, ürün modellemesi ve belge kontrolü geliştirilmiştir. İnsan gücü ve ekonomik araçlar bu organizasyon için tahsis edilmiştir.
    Çevresel ifadeleri yerine getirmek için alınan hükümler tüm süreci kapsamaktadır.

    Yöntem
    Schneider Electric, tam ürün hizmet ömrü analizini gerçekleştirmek için Environmental Information & Management Explorer yazılımı yöntemini seçmiştir. Schneider Electric, Hizmet Ömrü Analizi için, EIME (Environmental Information & Management Explorer yazılımı) yöntemini seçmiştir. Bu yazılım elektrik ve elektronik endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilmiştir.

     
     

    Çevre ve Toplum Barometresi hedefi

    Toplam ürünlerin %50'sinden fazlasını temsil eden 120 ürün için çevresel profil temin etmek.

    > Çevre ve Toplum Barometresini görüntülemek için buraya tıklayın
     
     
      
     
    Daha fazlası için

    Daha fazlası için 

    Ortam kütüphanesi

     

    Yararlı bağlantı