Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
About us
               
               
               

              Tarihçe

               
               

              Merten'in Tarihçesi

              1906 yılından bugüne, Merten akıllı binalar için çığır açan ve iyi tasarlanmış çözümler anlamına gelmektedir. Yeni çözüm ve ürünlerin geliştirilmesi ile bunların uygulanmasında yenilikçilik, kalite ve tasarım en önemli işlevi yerine getirir.

              1906: Merten kardeşler şirketi Almanya, Gummersbach'ta kurdu. 

              Başlangıçta Merten binalar, endüstri ve araç parçaları için elektrik tesisat malzemeleri üretmeye yoğunlaştı, daha sonra 1926 yılında fiş ve bağlantı parçası alanına geçiş yaptı. 1961 yılında ilk anahtar dizisi olan vidasız kapağıyla yenilik ve tasarım konusundaki potansiyelini sergilemeye başladı. Bu tasarım kısa zamanda standart haline geldi. Merten 1969 yılında 70'li yılların tarzındaki anahtar dizisi olan ilk “architect‘s switch (mimarın anahtarı)”i tanıttı.

              Tasarıma ek olarak, Merten 1985 yılında güvenlik alanına yoğunlaşmaya başladı. ARGUS hareket algılayıcılarının icadıyla, ARGUS Merten için evin her yerinde güvenlik anlamını taşır oldu. 1988 yılında işyerleri, uzun koridorlar ve enerjinin insan varlığına dayalı olduğu her yer için ideal olan ARGUS varlık algılayıcıları ticarileşmeye başladı. ARGUS duman algılayıcıları da aynı yıl içinde ortaya çıktı: güvenilir 868 MHZ frekansında çalışan radyo ağı bağlantılı ilk duman algılayıcı.

              21. yüzyıl Merten'in tasarım başarısı tarihinin koridorlarında ilerledi.  2000 yılında, dünyanın ilk cam düğmesi olan TRANCENT piyasaya çıktı ve bunu hem çok işlevli düğme hem de ışığı, perdeleri ve oda sıcaklığı kontrolünün tümünü bir arada yapan akıllı tek bir birim olan PLANTEC izledi. merten@home 2004 yılında, tüm bina işlevlerinin bir el bilgisayarı, bilgisayar veya TV tarafından kontrol edilmesini sağladı.  2006 yılında, yenilikçi yeniden yönlendirme teknolojisi içeren ilerici Z-Wave teknolojisi ile CONNECT radyo sisteminin satışı başladı.

              Merten 2006 yılında Schneider Electric bünyesine katılarak, elektrik tesisatı alanında şirketin küresel varlığına katkıda bulundu.