Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
About us
               
               
               

              Tarihçe

               
               

              Clipsal'ın Tarihçesi

              1920 yılında Avustralya'da kurulan Clipsal, elektrik aksesuar ürünleri alanında öncülerden biri olmuş ve Asya'da yenilikçiliği ve kalitesiyle tanınmıştır.

               

              1920: Alfred Gerard şirkete ismini de veren ürünü, ayarlanabilir, tek boyutlu "clips all" metal kanal armatürünü geliştirdi.

              Şirket, tümüyle Avustralya üretimi olan ilk anahtarı da içeren pek çok üretim atılımı gerçekleştirerek ilerledi. 1950'li yıllarda firma daha sonra dünyadaki ilklerden olan PVC Kablo ucu, düşey kombinasyon anahtarlı soket ve başka ürünleri de kapsayan termoplastikler konusunda öncülük etti.

              1970'li yıllarda henüz Avustralya şirketlerinin böyle bir tecrübesi yokken Asya'ya ihracata başladı. Ünlü E serisi aksesuarlar tüm Asya bölgesinde oldukça yaygınlaştı. 80'lerde ve 90'larda Clipsal markası pek çok yenilikçi ürünün gücüyle genişlemeye devam ederek bugünkü pazar lideri konumuna ulaştı.

              Geçen on yıl içinde, şirketin Datacomms birimi veri iletişimi pazarında lider konuma yükselirken, C-Bus otomasyon teknolojisi hem ticari hem de konut pazarlarında yapı ve ev otomasyonu alanında ana tedarikçi oldu.

              Yıllar içinde Clipsal büyük bir başarıyla büyüyüp gelişti. Şirketin pazarlama girişimleri ve tüketici kampanyaları değerli müşterilerine bağlılıklarını garanti ediyor. Bu girişimlerden dikkat çeken bazıları şunlardır: Club Clipsal International, Demand The Brand, Clipspec ve The Essential Checklist.

              2003 Yılında Schneider Electric, Clipsal'ı satın aldı. Bu önemli satın alma Schneider Electric Group için hayati bir boşluğu doldurdu, Avustralya ve Asya Pasifik'teki pazar lideri konumunu koruyup, otomasyon ve veri iletişimi pazarlarındaki konumunu sağlamlaştırdı.