Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Hakkımızda
                             
                             
                             

                            Tarihçe

                             
                             

                            APC'nin Tarihçesi

                            APC Mart 1981'deki kuruluşundan bugüne kritik güç korunumu alanında ürün liderliğinden, Konutlara, Veri Merkezlerine, Ağlara, Binalar ve Endüstri pazarlarına kritik güç ve soğutma alanında hizmet sunmada küresel bir ürün ve çözüm liderine dönüşmüştür. APC markası tüm dünyada en kaliteli güç, soğutma ve yönetim çözümleriyle eşanlamlı hale gelmiştir.

                            1981: Massachusetts Institute of Technology mezunu üç elektronik mühendisi tarafından APC'nin kurulması.

                            APC'nin ilk ARGE çalışmaları güneş ışığından elektrik üretilmesi alanında yoğunlaşmıştı. Bununla beraber, kişisel bilgisayarların endüstride neden olduğu dönüşümle, APC dikkatini, gücün korunması ve küçük boyutta kesintisiz güç kaynakları (UPS) geliştirilmesi alanına yönlendirdi. APC tıpkı ana bilgisayarlarda olduğu gibi bilgisayarların, bilgisayar sunucularının ve bilgisayar ağlarının da, daha küçük bir ölçekte de olsa UPS korumasına ihtiyaç duyacağının farkına varıp 1984 yılında ilk UPS'sini duyurdu.

                            1989 Yılında atılım niteliğindeki güç yönetim yazılımı olan (PowerChute®) APC tarafından duyuruldu, bunu UPS sınıfında (tüm diğer UPS'lerle karşılaştırıldığında hala standart olan) Smart-UPS® ailesi ve ilk modüler UPS'ler izledi. APC teknolojik yenilik ve satın almalarla veri merkezi piyasasında sürekli gelişerek temelde UPS odaklı şirketler içinde 1 milyar dolar ciroya ulaşan ilk şirket oldu.

                            2003 Yılında APC InfraStruXure® mimarisiyle - güç, soğutma, raflar ve yönetimi kusursuzca birleştiren birlikte çalışmak için tasarlanmış modüler, ölçeklenebilir bir çözüm - veri merkezi gücü konusunda bir devrim gerçekleştirdi. APC ayrıca sıralı soğutma teknolojilerinin geliştirilmesinde öncü olmuş ve son olarak da güçlü kapasite yönetimi ve merkezi izleme yazılımını tanıtmıştır.

                            Tek fazlı güç koruma pazarındaki üstünlüğüne güvenen APC, IT müşterileri arasında, masaüstünden veri merkezlerine kadar en güvenilen marka haline gelmiştir.

                            14 Şubat 2007 tarihinde, Schneider Electric APC'yi satın aldı. Schneider Electric APC ve MGE'yi birleştirerek tek fazlı UPS sistemlerinde (APC), üç fazlı UPS sistemlerinde (MGE), ayrıca kritik güç ve soğutma pazarında çözüm liderini ortaya çıkardı.