Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   22/08/2016

   Schneider Electric, LinkedIn’de “Global Cazibe Merkezi”seçildi

   Schneider Electric, iş profesyonellerini bir araya getiren sosyal ağ LinkedIn tarafından “yeteneklerin dikkatini çeken en iyi ‘Global Cazibe Merkezi’” seçildi. Schneider Electric, LinkedIn’de bulunan, dünya çapındaki yetenekleri çeken 40 şirket arasında yer aldı.

   Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman olan Schneider Electric, iş odaklı sosyal ağ hizmeti olan LinkedIn'de en fazla ilgiyi gören 40 şirketin sıralaması olan “LinkedIn Top Attractors” (En Çekiciler) arasına girdi.

   LinkedIn'in Top Attractors listesi, tamamen LinkedIn kullanıcılarının sosyal ağ üzerindeki faaliyetlerine dayalı olan ve sadece LinkedIn tarafından yapılan bir sıralama. Listenin derlenmesi için kullanılan metodolojide iş başvurusu, katılım ve yeni işe alımlarda dayanma gücü gibi eylemlerden yararlanılıyor. LinkedIn’in dünya çapındaki editör ekipleri tarafından, 433 milyonu aşan üyenin gerçekleştirdiği milyarlarca eylemin analiz edilmesi ile belirlenen listede Schneider Electric, dünya çapındaki en cazip 40 şirket arasında yer aldı.

   Schneider Electric'i harika bir şirket yapan harika insanlardır
   Schneider Electric'in bir işveren markası olarak profesyoneller için olan çekiciliğini onaylayan bu sonuç, Schneider Electric'in sıralamadaki yerini yorumlayan LinkedIn tarafından yapılan açıklamada; Schneider Electric’in kullanıcılarına yakınlaşma konusunda oldukça takipçi bir yaklaşım izlediği ve bir öğrenme kültürü üzerine odaklandığı belirtildi. Schneider Electric’in Enerji Üniversitesi gibi bir oluşumla kendi okulunu kurarak, kendi mühendislerinin geliştirdiği yeni sistemler üzerinde insanların eğitilmesini sağladığını vurgulayan LinkedIn, Schneider Electric’in iş dünyasının yıldızlarını işe almak yerine kendi çalışanlarının terfiini teşvik etmesinin önemli olduğunu söyledi.

   Schneider Electric Global İnsan Kaynakları Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı Olivier Blum ise, "LinkedIn'in üyeleri tarafından tercih edilen bir işveren olarak kabul edilmek, cazip bir işveren olmanın önemli bir parçası. Yeni tanımladığımız ve geçtiğimiz yıl yürürlüğe koyulan “Schneider Electric İşveren Değer Teklifi”nin tüm dünyadaki yetenekler ile çok iyi bir uyum yakalamış olduğunu görmek harika. Schneider Electric, sürdürülebilirlik konusuna olan güçlü bağlılığımızın da altını çizdiği gibi, çalışanlara gerçekten anlamlı bir amaç sunan bir şirket." şeklinde konuştu.

   Schneider Electric, çalışanları için doğru ortamı; “Ekip, iş birliği ve iş fırsatı oluşturmada hızlı kararlar alabilen ve örnek olan erişilebilir liderler geliştirme”, “ortak kültür ve amaçlar doğrultusunda hareket eden insanları dahil etme” ve “yenilikten yürütmeye geçişte doğru bir özgürlük, süreç ve hız dengesi ile üstün takım çalışmasını etkinleştirme” olarak belirlenen 3 hedefe odaklanarak oluşturuyor.