Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   05/04/2015

   Schneider Electric üst üste 5. kez “Dünyanın En Etik Şirketi” ilan edildi

   Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, şirketin her seviyesinde etik ve şeffaflık kültürünü besleyerek iş yapma tarzına somut bir şekilde etki eden kurumlara verilen “Dünyanın En Etik Şirketi” ünvanına değer bulundu.

    

   Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, etik iş uygulamaları standartlarının belirlenmesi ve geliştirilmesinde dünya çapında bir lider olan Ethisphere Institute tarafından “2015’in En Etik Şirketi®“ ilan edildi.

    

   Schneider Electric’in üst üste beş yıl bu onura layık görülmesi, şirketin etik iş standartlarındaki öncülüğünün altını çiziyor ve müşteriler, çalışanlar, tedarikçiler, düzenleyiciler ve yatırımcılar dahil tüm temel paydaşları için uzun vadeli bir değer sağlıyor.

    

   Ethisphere Institute'un değerlendirmeye aldığı 132 şirket arasında Schneider Electric bu yıl, “Sermaye Malları” kategorisinde ödül alan üç şirketten biri oldu.

    

   Schneider Electric Finans ve Hukuki İşler Yardımcı CEO’su Emmanuel Babeau yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Schneider Electric, her gün tüm paydaşlarının beklentilerini karşılamak için çalışıyor; çeşitli süreçler ve özel araçların yardımıyla paydaşlarını güçlendirmek üzere aktif bir strateji izliyor. Schneider Electric'te etik ve idare, büyüme ve şirketin rekabet gücü için anahtar unsurlar olarak kabul edilir. Bu değerler doğrultusunda sorumlu davranış için ortak bir taban oluşturan ‘Sorumluluk Prensiplerimiz’ bulunuyor. Ayrıca paydaşlarımız herhangi bir etik sorununu çözmeye yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış olan ‘Sorumluluk ve Etik Dinamikleri’ Programı tarafından destekleniyor.”

    

   Dünyanın En Etik Şirketi değerlendirmesi, Ethisphere Institute’nin, bir kurumun performansını nesnel, tutarlı ve standartlaştırılmış bir şekilde değerlendirmek için bir araç sağlamak amacıyla yıllar süren araştırmalarının sonucunda geliştirdiği Ethics Quotient™ (EQ) çerçevesini temel alıyor. Toplanan bilgi, kurumsal yönetim, risk, sürdürülebilirlik, uyumluluk ve etik değerler yerine temel yetkinliklerin tanımlayıcı kriterleri için kapsamlı bir örnekleme sağlıyor. 2015 Dünyanın En Etik Şirketlerinin tam listesini şu adreste bulabilirsiniz: http://ethisphere.com/worlds-most-ethical/wme-honorees/.

    

     

   Schneider Electric hakkında

   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, enerji yönetimi ve otomasyon alanında global bir uzman olan Schneider Electric Konut Dışı Binalar ve Konutlar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Kamu Hizmetleri ve Altyapı, Veri Merkezleri ve Şebekelerde liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan Grup’un 170.000'den fazla çalışanı; bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına etkin bir şekilde destek olma taahhüdüyle 2014 yılında 25 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir.

   www.schneider‑electric.com

    

   Bilgi için:
   Ünite İletişim (212) 272 93 13 
   Merve Altay, Merve Dolapçıoğlu

   merve.altay@unite.com.tr; merve.dolapcioglu@unite.com.tr
   www.unite.com.tr