Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   01/04/2015

   Schneider Electric, Türkiye’nin en iyi kalpli şirketleri arasında…

   Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu Adım Adım tarafından oluşturulan “Türkiye’nin En İyi Kalpli Şirketleri” listesinde yer aldı.

    

   Schneider Electric, Adım Adım oluşumu tarafından 8 yıldır düzenlenen yardımseverlik koşularına 106 çalışanıyla en fazla katılımcı sağlayan şirket olmayı başararak, Türkiye’nin En İyi Kalpli Şirketleri’nden biri ilan edildi.

    

   Schneider Electric, bugüne kadar düzenlenen yardımseverlik koşularında; “Çalışanları en fazla yardımseverlik koşusu yapan”, “En fazla bağışçıya ulaşan” ve “En fazla bağış toplayan” 16 şirket arasında yer aldı. Ayrıca, yardımseverlik koşularına verdiği kurumsal destek ve çalışanlarının inisiyatifi ile toplamda 46.645 TL bağış gerçekleştirdi.

    

   Schneider Electric Orta Doğu Bölgesi İletişim Direktörü Meltem Çakıcı “Türkiye’de ilk kez açıklanan bu listede yer almak gurur verici…”

    

   İhtiyaç sahiplerine bağış veya yardımda bulunan örnek şirketler arasında yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten Schneider Electric Ortadoğu Bölgesi İletişim Direktörü Meltem Çakıcı, “Yardımseverlik koşularına katılan tüm çalışanlarımıza gerçekleştirdikleri bağışlar nedeniyle teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yardımseverlik koşusuna en fazla çalışanı katılan şirket olmak ve Türkiye'nin en iyi kalpli şirketleri arasına girmek Schneider Electric Ailesi için gurur verici bir gelişme. Türkiye’de ilk kez açıklanan bu listede yer almamız, şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine verdiğimiz önemin de bir göstergesi... Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) ve çeşitli eğitim projeleri için de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın sosyal sorumluluk projelerine koşarak bağış gerçekleştirdik. Böylece diğer şirketlere de örnek olduğumuz inancındayız” diye konuştu.
   Schneider Electric hakkında

   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, enerji yönetimi ve otomasyon alanında global bir uzman olan Schneider Electric Konut Dışı Binalar ve Konutlar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Kamu Hizmetleri ve Altyapı, Veri Merkezleri ve Şebekelerde liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan Grup’un 170.000'den fazla çalışanı; bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına etkin bir şekilde destek olma taahhüdüyle 2014 yılında 25 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir.

    

   www.schneider‑electric.com

    

   Bilgi için:
   Ünite İletişim (212) 272 93 13 
   Merve Altay, Merve Dolapçıoğlu

   merve.altay@unite.com.tr; merve.dolapcioglu@unite.com.tr
   www.unite.com.tr