Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   26/03/2015

   Schneider Electric “Dünya Saati” için ışıklarını kapatacak

   Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından küresel iklim değişikliğine  dikkat çekmek için bu yıl dünya genelinde dokuzuncusu düzenlenen “Dünya Saati” hareketine destek veriyor.
    

   Schneider Electric, ilk kez dokuz yıl önce Avustralya'nın Sidney kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan Dünya Saati Hareketi’ne, 28 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında, İstanbul Ataşehir’deki Merkez Ofisi’nin ışıklarını kapatarak katılacak.

    

   Schneider Electric böylece, gezegenimizin karşı karşıya olduğu, başta iklim değişikliği olmak üzere tüm çevre sorunlarıyla mücadele etmeyi amaçlayan 2 milyar insanın katıldığı küresel mücadelenin bir parçası olacak.

    

   Tuncer: “Küresel sorunların çözümü için enerji verimliliği bilincinin artması şart!”

    

   Dünyanın içinde bulunduğu enerji sorununa karşılık en iyi çözümün enerji verimliliği olduğuna inandıklarını ve tüm çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini belirten Schneider Electric Türkiye Ülke Başkanı Bora Tuncer, şunları söyledi:

    

   “Bugünkü ve gelecek nesiller için sürdürülebilir bir gelecek hedefliyoruz. Bu nedenle tüm iş modelimizi ve iletişimimizi sürdürülebilirlik üzerine kurguluyoruz. Bu anlayış, tüm ürün ve hizmetlerimize olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerimize de yön veriyor. Sürdürülebilirlik stratejimizin temelindeyse 3 ana eksen yer alıyor: Enerji ikilemine çözüm aramak, paydaşlarımıza örnek olmak, enerjinin olmadığı bölgelerde enerjiye erişim sağlamak… Bu eksende, tüm dünyada 2 milyarı aşkın insanın katıldığı küresel bir hareket olan Dünya Saati’ne, biz de temsili olarak Merkez Ofisimizin ışıklarını bir saat süreyle kapatarak katılıyoruz. İklim değişikliğiyle mücadelede biz de varız diyoruz!” 

    

   Schneider Electric hakkında

   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, enerji yönetimi ve otomasyon alanında global bir uzman olan Schneider Electric Konut Dışı Binalar ve Konutlar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Kamu Hizmetleri ve Altyapı, Veri Merkezleri ve Şebekelerde liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan Grup’un 170.000'den fazla çalışanı; bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına etkin bir şekilde destek olma taahhüdüyle 2014 yılında 25 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir.


   www.schneider‑electric.com

    

   Bilgi için:
   Ünite İletişim (212) 272 93 13 
   Merve Altay, Merve Dolapçıoğlu

   merve.altay@unite.com.tr; merve.dolapcioglu@unite.com.tr
   www.unite.com.tr