Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   25/03/2015

   Schneider Electric geleceğin enerji mühendisleriyle buluştu

   Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, enerji verimliliği ve enerji yönetimiyle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Enerji Verimliliği ve Önemi’ adlı konferansa katıldı.
    

   Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, ‘Enerji Verimliliği ve Önemi’ konusu geleceğin enerji profesyonelleriyle birlikte incelendi.

   Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen konferansta; 'Dünya Enerji Görünümü ve Güncel Gelişmeler', Türkiye Enerji Görünümü ve Yasal Mevzuatlar, 'Neden Enerji Yönetimi', 'Enerji Yönetimi Nasıl Yapılmalı' ve 'Örnek Enerji Verimliliği Uygulamalı' konularında bilgiler aktarıldı.

   Mahmut Dede: “Enerji verimliliği konusunda bilinç ve farkındalık düzeyi artmalı”

   Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede, günümüzde insanların gerek işyerlerinde, gerekse günlük kullanımda enerjiyi verimli kullanmadığını belirterek, bu konuda bilinç düzeyinin artması gerektiğini vurguladı. Schneider Electric olarak, enerji yönetimindeki global tecrübeleri ışığında bir enerji danışmanı olarak çalışmalar yaptıklarını dile getiren Dede, “Türkiye’nin enerji konusunda en önemli düğüm noktasının enerji verimliliği olduğunu düşünüyorum. Öncelikli hedefimiz, toplumda bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak olmalıdır.  Schneider Electric olarak, Türkiye'nin kısa vadede enerji yönetimine odaklanmasını gerekli görüyoruz. Bu sayede enerji kaynaklarının en etkin ve verimli biçimde kullanılması dışa bağımlılığı da ciddi oranda azaltacaktır” dedi.

   Schneider Electric’in enerji yönetimi konusunda farkındalığı artırmak için global çapta bir online eğitim uygulamasını hayata geçirdiğini vurgulayan Dede, ‘Enerji Üniversitesi’ uygulamamızla Türkiye dahil 165 ülkede ve 12 dilde enerji verimliliği eğitimleri sunuyoruz. Tüm dünyada farkındalık yaratarak, her insanın bilinçlenmesini amaçlıyoruz” diye konuştu.
   .


   Schneider Electric hakkında

   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, enerji yönetimi ve otomasyon alanında global bir uzman olan Schneider Electric Konut Dışı Binalar ve Konutlar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Kamu Hizmetleri ve Altyapı, Veri Merkezleri ve Şebekelerde liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan Grup’un 170.000'den fazla çalışanı; bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına etkin bir şekilde destek olma taahhüdüyle 2014 yılında 25 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir.

   www.schneider-electric.com


   Bilgi için:
   Ünite İletişim (212) 272 93 13 
   Merve Altay, Merve Dolapçıoğlu
   merve.altay@unite.com.tr; merve.dolapcioglu@unite.com.tr
   www.unite.com.tr