Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   18/03/2015

   Schneider Electric 5. Çevreci Şehirler Yarışması için seçilen en iyi 100 öğrenci ekibini açıkladı

    Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, şehirlerde yenilikçi enerji çözümlerine odaklanan uluslararası öğrenci yarışması ‘Çevreci Şehirler’de yarı final aşamasına kalan 100 ekibi açıkladı.

   Enerji yönetiminde küresel bir uzman olan Schneider Electric’in, şehirlerde yenilikçi enerji çözümleri geliştirilmesini desteklemek amacıyla üniversite öğrencileri arasında düzenlediği Çevreci Şehirler Yarışması’nın (Go Green in the City) finali, önümüzdeki Haziran ayında Paris’te gerçekleşecek.

   Bu yıl beşinci kez düzenlenen yarışmada yarı final aşamasına kalan 100 öğrenci ekibi açıklandı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi seçilen adaylar, Schneider Electric'ten bir danışmanın da desteğiyle şehirlerde enerji yönetimine odaklanmış örnek vaka çalışmaları sunuyor. En az biri kadın olmak üzere iki kişiden oluşan ekipler, şehirler için hayati önem taşıyan konut, üniversite, perakende, su ve hastane sektörlerine yönelik uygulanabilir enerji yönetimi çözümleri tasarlıyor.

   168 ülkeden 12.800’ün üzerinde başvuru geldi

   Çevreci Şehirler Yarışması, 2014 yılında özellikle Afrika ve Asya-Pasifik bölgesinin de katılımıyla dünya geneline açık bir yarışma kimliği kazandı. Bu yılki yarışma için, 168 ülkeden 12.800'ün üzerinde mühendislik ve işletme, lisans, yüksek lisans ve MBA öğrencisi kayıt yaptırdı.

   Schneider Electric İnsan Kaynakları Direktörü Olivier Blum, “Katılımcı sayısındaki artış, geleceğin yeni nesil mühendis ve liderlerinin gezegenimizi önemsediğini gösteriyor. Bu gençlerin, artan enerji talebinin, sosyal ilerleme ve çevresel koruma ile dengelenmesi gerektiğinin tamamen farkında olduklarını söyleyebilirim” dedi.

   Yarı finale kalan en başarılı 100 ekibin, Schneider Electric'ten atanmış bir danışman eşliğinde örnek vaka çalışmalarını geliştirmek için 4 haftası bulunuyor. 17 Nisan'da Schneider Electric çalışanlarından oluşan bir jüri tarafından en iyi 12 ekip seçilecek ve bu ekipler, Haziran ayında Paris'te gerçekleşecek finale davet edilecek.
   Kazanan ekip, Schneider Electric’in VIP konuğu olarak şirketin dünya çapındaki tesislerini gezecek, çalışanlar ve üst düzey yöneticilerle tanışacak. Kazanan ekibe ayrıca Schneider Electric'te çalışma fırsatı sunulacak.

   Mücadele ile ilgili daha fazla bilgi için www.GoGreenInTheCity.com adresini ziyaret edebilir ve yarışmayı Facebook ve Twitter adresleri üzerinden takip edebilirsiniz.


   Schneider Electric hakkında

   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren, enerji yönetimi ve otomasyon alanında global bir uzman olan Schneider Electric Konut Dışı Binalar ve Konutlar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Kamu Hizmetleri ve Altyapı, Veri Merkezleri ve Şebekelerde liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan Grup’un 170.000'den fazla çalışanı; bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına etkin bir şekilde destek olma taahhüdüyle 2014 yılında 25 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir.

   www.schneider-electric.com


   Bilgi için:
   Ünite İletişim (212) 272 93 13 
   Merve Altay, Merve Dolapçıoğlu
   merve.altay@unite.com.tr; merve.dolapcioglu@unite.com.tr
   www.unite.com.tr