Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   06/03/2014

   "Van'a son Adım" Schneider Electric Koşu Takımı

   Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric’in 51 kişilik Koşu Takımı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) başlatmış olduğu "Hiç Van'a Koştun mu?" sosyal sorumluluk projesine destek vermek için Runtalya’ya katıldı.

   runtalya-maratonu 

   Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) başlatmış olduğu "Hiç Van'a Koştun mu?" sosyal sorumluluk projesine destek vermek için 2 Mart Pazar günü Antalya’da gerçekleştirilen Runtalya Maratonu’na, 51 kişilik Koşu Takımı ile katıldı.

   TEGV tarafından 2012 yılından başlatılan "Hiç Van'a Koştun mu?" sosyal sorumluluk projesinin son ayağı olan Antalya Runtalya Maratonu’na katılan ‘Adım Adım’ koşucularının topladığı bağışlar, 23 Ekim 2011 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle kullanılamaz hale gelen Van Erciş Adım Adım Öğrenim Birimi'nin inşası için kullanılacak.

    Konuya ilişkin açıklamada bulunan Schneider Electric Pazarlama İletişimi Direktörü Meltem Çakıcı şöyle konuştu: “Bölgede depremden en çok etkilenenler tabii ki çocuklar. Geçtiğimiz yıl ilk dönem okula gidemediler. İkinci dönem ise eğitime çok zor ve eksik koşullarda devam edebildiler. TEGV bu zor dönemde Van’daki çocukları yalnız bırakmadı ve Adım Adım koşucularının toplayacağı Van’da ‘Adım Adım Öğrenim Birimi’ inşa etmeye karar verdi.  Bizde Schneider Electric Koşu Takımı olarak, bu sosyal sorumluluk projesine destek vermek için TEGV için koşmaya karar verdik. Ve bundan dolayı çok mutluyuz. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan tüm bağışçılara ve böylesine önemli bir sosyal sorumluluk projesinde yer alan bütün çalışma arkadaşlarıma çocuklarımızı eğitimine destek verdikleri için çok teşekkür ederiz.”

   Detaylı bilgi ve bağışlarınız için; http://www.tegv.org/ 

    

   www.facebook.com/SchneiderElectricTR 
   www.facebook.com/SchneiderElectricKariyer
   www.twitter.com/schneidertr

   www.schneider-electric.com