Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   21/01/2014

   Schneider Electric Enerji Verimliği Forumu ve Fuarı’nda Enerji Verimliliği Hizmetleri’ni tanıttı

   Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, 8-11 Ocak tarihlerinde WOW Convention Center’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ında katılımıyla gerçekleşen 5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı.

   Şirketin Enerji Verimliliği Hizmetleri hakkında bilgiler veren Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Cihan Karamık, “ISO 50001 sertifikasyonu sayesinde uygulamaya konan projelerle enerji tüketimi azaltılabilir ve bununla birlikte enerjiden kaynaklanan masraflar kontrol altında tutulabilir” dedi.

   Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, dünya genelindeki enerji verimliliğiyle ilgili tüm konuların, politikaların ve stratejilerin konuşulduğu 5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katılarak, Enerji Verimliliği Hizmetleri hakkında fuar ziyaretçilerine bilgiler verdi.

   Enerji kullanarak faaliyetlerini yürüten tüm kurum ve kuruluşlar için ISO 50001 temelli bir enerji yönetim sisteminin çok önemli olduğunu belirten Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Cihan Karamık, şunları söyledi: “ISO 50001 sertifikalandırma çalışmaları, resmi olarak, 2011 yılının Haziran ayında Schneider Electric’in Paris’te bulunan genel merkeziyle başlamıştır. Bugün yönetim merkezimiz dünyada ISO 50001 sertifikası alan ilk bina olma özelliğine sahip bulunuyor. Şirketler, ISO 50001 sertifikasyonu sayesinde uygulamaya koydukları projelerle enerji tüketimini azaltabilir ve enerji tüketiminin azaltılmasıyla birlikte enerjiden kaynaklanan masrafları kontrol altında tutabilirler. Ayrıca geliştirdikleri proje sayesinde emisyon izleme ve raporlama için sistem hazırlayıp, verimsiz enerji kullanımından kaynaklanan olumsuz çevre etkisini de minimum seviyeye çekebilirler.”

   Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da fuarda Schneider Electric standını ziyaret ederek, yetkililerden ürün ve çözümler hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.

   www.facebook.com/SchneiderElectricTR
   www.facebook.com/SchneiderElectricKariyer
   www.twitter.com/schneidertr

   www.schneider-electric.com