Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   23/03/2013

   Görünmez riskler için görünür çözümler

   ConneXium Ethernet güvenlik duvarı çözümü, kontrol sisteminizdeki siber tehditleri en aza indirir

   Endüstriyel izleme ve kontrol sistemleri eskiden yalıtılmış patentli ağlar olarak kullanılıyordu. Zamanla, açık ve eşit erişimli modele dönüşmüşlerdir. Kullanıcılar daha hızlı veri aktarımı, daha yüksek performans ve daha düşük sahip olma maliyeti gibi avantajlardan faydalanmaktadır. Ancak bu yeni açık sistemler, kişisel bilgisayarların yüzleştiklerine benzer güvenlik sorunlarına da duyarlı hale gelmiştir. Bu tehditler, zararlı yazılım, virüsler, aşırı haberleşme yükü ve son zamanlardaki siber saldırılardır.

   Stuxnet zararlı yazılımının ortaya çıkması, kritik altyapı varlıklarını devre dışı bırakmak veya tahrip etmek için endüstriyel kontrol sistemlerinin hedef alınabileceğini göstermiştir. Bu gibi tehditler, donanım, yazılım ve mimari düzeyler için izleme ve kontrol sistemi tasarlama ve kullanma kurallarını değiştirmiştir. Risk yükselmiştir; bir siber saldırının sonuçları pahalıdır, çalışılamayan sürelerin uzamasına neden olur, ekipmana zarar verir, personel için tehlike yaratır ve spesifikasyonların dışında üretilen ürünler gibi bir çok proses sorununa yol açar.

   Yeni ConneXium Ethernet güvenlik duvarı çözümü, zararlı yazılım tehditlerini ortadan kaldırır
   Schneider Electric™, hem yüksek performanslı hem de güvenli olan sağlam kontrol sistemleri geliştirmeye ve desteklemeye olanak tanıyan bir dizi özel çözüm geliştirmiştir. Bir endüstriyel düzey güvenlik duvarı serisi, ağlar içinde yüksek güvenlikli bölgeler oluşturulmasına olanak tanır. Bu bölgeler içinde, sadece yetkili cihazlar, servisler ve haberleşmelere izin verildiğinden, dahili ve harici cihazlar arasındaki haberleşme son derece sıkıdır.

   ConneXium Ethernet güvenlik duvarı, korunması gereken cihazın hemen yanındaki bir Ethernet tabanlı sistem mimarisinin içine kolaylıkla kurulabilir. Her güvenlik duvarı, proses ağının tesis ağına bağlanacağı noktalarda, endüstriyel otomasyon sistemleri de dahil olmak üzere tüm kurulumlar için dahili ve harici ağ bağlantı noktası ve yöneltici özelliği içerir.

   ConneXium Ethernet güvenlik duvarı, açık ağlardaki riskleri azaltır ve profesyonellere, işlerini büyütmeye odaklanmaları için daha fazla zaman ve enerji kazandırır.