Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   21/03/2013

   Yoğun Las Vegas havaalanında yeni güvenlik uygulamaları göze çarpıyor

   Gelişmiş sistem, McCarran Havaalanı Terminal 3 tesisinde kapsamlı bir güvenlik görünümü sağlıyor

   McCarran Uluslararası Havaalanı'nın son birkaç yıl içindeki hızlı büyümesi, havaalanı tesislerinin geliştirilmesi ihtiyacını artırdı. Nevada'nın Las Vegas şehrindeki havaalanından yılda 41 milyonun üzerinde ziyaretçi geçmektedir ve bu büyüklükte bir kapasite, akıllı güvenlik sistemlerinin desteğine ihtiyaç duyar.

   Havaalanında açılışı yakın zamanda yapılan 176.000 metrekarelik yeni bir kompleks olan Terminal 3'te, havayolları sektörünün en yeni teknolojileri bir araya getirilmiştir. Otomatik yolcu giriş kapıları, self-servis bagaj kontrolü, otomatik uçak yanaştırma ve son teknoloji ürünü Pelco™ by Schneider Electric™ video güvenlik çözümleri, yeni Terminal 3 tesisinin parçaları olmuştur.

   11 Eylül sonrası dönemde ABD'de inşa edilen ilk terminal ünitesi olan Terminal 3'te güvenlik, en önemli öncelik olarak görülmektedir. McCarran, mevcut Pelco Endura™ IP video yönetim sistemini (VMS) genişletmeyi tercih etmiş ve 960'tan fazla Spectra™ ve Sarix™ kamera eklemiştir.

   Havaalanı BT hizmetleri müdürü David Bourgon şunları söylemiştir: ‘Pelco ekipmanlarını on yılı aşkın zamandır kullanıyoruz ve sonuçlarından her zaman memnun kaldık. Pelco bizim için her zaman iyi bir iş ortağı olduğundan, Terminal 3 için onların Endura sistemini seçerken, üzerinde çok fazla düşünmemiz gerekmedi’.

   Basit ve esnek havaalanı güvenlik yönetimi
   Pelco by Schneider Electric güvenlik kameraları, tüm halka açık alanları, personel alanlarını, güvenlik kontrol noktalarını, rampaları, bagaj sistemlerini ve park tesislerini görüntülemektedir. Buna, 14 geçit, genişleyen bilet lobisi, iki Ulaşım Güvenlik Yönetimi kontrol noktası, ABD Gümrük ve Sınır Koruma alanları, yaklaşık 6.000 araç kapasiteli sekiz katlı bir garaj ve bir düzineden fazla mağaza ve restoran da dahildir.

   ABD'deki en yoğun yedinci havaalanı olan McCarran, Endura izin ayarları ve sistemin sınırsız sayıda kullanıcı profili kabul etme becerisini kullanarak birden fazla ajans ve grup için video erişimi sağlar. Kameralar, ağa bağlı video kaydediciler ve depolama cihazlarının tümü, Terminal 3 kompleksinin her yerinde ihtiyaç duyulan güvenlik düzeyini sağlamak için birlikte çalışır.

   Bourgon: ‘Her grubun her kamerayı görüntülemeye yetkisi bulunmadığından, izin ayarları, güvenlik departmanımızın birçok farklı erişim düzeyi oluşturmasına olanak tanımıştır.’

   Terminal 3 ile genişleme, havaalanındaki kamera sayısını iki katına çıkarmış ve kameraların konumlarını belirlemeyi zorlaştırmıştır. Ancak McCarran, Endura Haritalama uygulamasını kullanarak sistemi, kapsamlı coğrafi bilgi sistemi ile entegre etmeyi başarmış ve bu, kameraların yerleştirilmesi için kolay referans noktaları sağlamıştır.

   Bourgon sözlerini şöyle sürdürmüştür: ‘Bu, sistemimizi büyük ölçüde geliştirdi. Kullanıcılar havaalanının bir haritasını alarak o alandaki tüm kameraları görebilirler. Böylece kamerayı tıklatarak, anında o alanın görüntüsüne ulaşabilirler’.

   Ölçeklendirilebilir çözüm düşük maliyetli genişletmeye olanak sağladı
   McCarran’ın Endura sistemi binlerce kamera ile ölçeklendirilebildiğinden, Terminal 3'te ek kameraların devreye alınması kolay bir işlem olmuştur. Yüksek çözünürlüklü IP kameraların eklenmesiyle McCarran, net ve ayrıntılı görüntüler elde etmeyi başarmıştır. Endura sistemi ayrıca, terminaller ve uydu geçitler arasında çalışan otomatik vagon sistemi ve fiziksel erişim kontrol sistemi ile entegre edilmiştir.

   Havacılık Departmanı, Terminal 3 genişletme çalışmalarının konfigürasyon ve entegrasyonunu mevcut Endura ekipmanlarıyla gerçekleştirirken yeni Spectra ve Sarix kameralar birden fazla birim tarafından monte edilmiştir. Bourgon sözlerini şöyle tamamlamıştır: ‘Bu, çok büyük bir maliyet tasarrufu olmuş ve havaalanına büyük fayda sağlamıştır.’

   Bourgon ayrıca, havaalanının video güvenlik sistemini genişletme ve geliştirmenin yollarını sürekli olarak aradıklarını ve yakın gelecekte 150 kamera daha eklemeyi planladıklarını da bildirmiştir. Buna ek olarak, eski analog kameraların kaldırılması ve Sarix ve Spectra IP kameraların kalite ve avantajlarından faydalanmak için sistematik olarak değiştirilmesi planlanmaktadır.