Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   09/11/2012

   Proses otomasyonunda enerji israfını azaltmada 3 yeni yolun tanıtılması

   EcoStruxure mimarisi maliyetleri azaltıyor ve kullanımı kolaylaştırıyor

       Enerji izleme ile entegre otomasyon ve kontrol, enerji maliyetlerinde %30'a kadar tasarruf sağlamanıza olanak tanır. Üç yeni Schneider Electric yazılım aracı, enerji ve üretim verilerinde analiz ve entegrasyon sağlamaktadır. Bu araçların her biri, EcoStruxure™ Enerji Yönetimi mimarisinin temel yazılım bileşenlerindendir. Aşağıdakiler, bu araçların enerji maliyetlerini nasıl azaltacakları ile ilgili önemli noktalardır:

   1. Vijeo Citect™ +PowerConnect aracı, enerji analizörlerini Vijeo Citect proses kontrolü insan makine arabirimine (HMI) bağlayarak, proses bilgisinin yanı sıra güç ölçütlerinin kapsamlı analizlerine olanak sağlar. Yüksek çözünürlüklü veriler — gerilim, akım, güç faktörü, harmonik bozulma ve hareketli pencere talebi — doğrudan enerji analizörlerinden alınarak, kullanıcıların enerji tüketimi yükselmelerini gerçek zamanlı olarak saptamalarına olanak sağlanır. Proses başlangıçlarını kademelendirmek ve enerji tüketimini seviyelendirmek için proses ayarları, basit, takvim tabanlı bir planlayıcı işlevi ile yapılır. Proses olayları, gün içinde düşük maliyetli altyapı hizmeti ücretleri geçerli olduğunda enerji tüketmenin avantajlarından faydalanacak şekilde yeniden programlanabilir.

   2. PlantStruxure™ Enerji Yönetimi Kitaplık aracı, kullanıcıların dengeli bir güç dağıtım sistemi oluşturmalarına ve devamlılığını sağlamalarına olanak tanır. Bu uygulama kitaplığı, dağıtımın maksimum verimlilikle gerçekleşmesi için kontrol sistemi düzeyinde aşırı yük algılamayı ve yük paylaşımını destekler. Çoklu sistem yükleri, ne kadar kritik olduklarına dayanılarak sınıflandırılır. Bir güç kesintisi sırasında sistem, mevcut gücü önceden belirlenmiş oranlara dayanarak yönetir ve güç tamamen geri kazanılana kadar proses kesintisini önlemek için sadece gerektiği kadar yükü paylaştırır.

   3. Ampla Express aracı, enerji kullanımı verilerini anlamlı tablolarda bir araya getirir ve kWh maliyetleri ile üretim proseslerini eşleştirir. Sonuç, bir tesisin malzemeler, sarf malzemeleri, enerji, atık ve emisyonlar dahil tüm giriş ve çıkışlarını içeren ve potansiyel tasarrufların tespit edilmesini kolaylaştıran eksiksiz bir sunumudur.