Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   09/11/2012

   Energy Operation Tanıtımı: Enerji tüketimini azaltan bir StruxureWare uygulamasıdır

   Tesis yöneticileri ve enerji uzmanları için raporlamanın kolaylaştırılması ve zenginleştirilmesi

        Birçok kurum için enerji maliyetleri, işletim harcamalarının %30'unu oluşturur. Sonuç olarak enerji kullanımı üzerinde tam bir kontrol sağlamak, enerji ve tesis yöneticileri için en önemli önceliklerden biridir. Dalgalanan fiyatlar, çevre düzenlemeleri ve zorlu sürdürülebilirlik hedefleri, üst düzey yöneticilerden çevreci vatandaşlara kadar şirket içindeki ve dışındaki tüm paydaşların enerji ile ilgili endişelerini gidermek adına kurumların üzerindeki baskıyı artırır.

   Veri toplama ve raporlama ihtiyaçları için kurumlar; denetçiler, düzenlemeciler, müşteriler ve hissedarların ayrıntılı incelemelerinden geçer not alabilecek sistemlere ihtiyaç duymaktadır. Enerji Yönetimi Bilgi Sistemleri (EMIS) denilen bu yeni uygulamalar, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve kurumsal kaynak planlama (ERP) gibi kurumsal yazılım uygulamalarının saflarına katılmaya hazırdır.

   Yöneticiler verilere erişim sağladıklarında enerji süreçleri hakkında derinlemesine bilgi edinebilir. Bu, enerji verimliliği girişimleri için hedefler belirlemelerine, enerji verimliliğini geliştirmelerine ve bilgiye dayalı kararlar almalarına olanak tanır.

   StruxureWare Energy Operation: Enerji bilgisine dair tek bir gorunum
   Schneider Electric™ StruxureWare™, enerji yöneticilerine kurumsal, işletimsel veya kontrol düzeyinde sorumluluk ve enerji kullanımını optimize etme becerisi veren açık, birlikte çalışabilir ve ölçeklenebilir yazılım uygulamalarını barındıran bir platformdur. Özelleştirilebilir cihaz tabloları, kurum çapındaki bilgileri bir araya getirerek kullanıcıların enerji tüketimleri hakkında akıllı kararlar almalarına olanak tanır.

   Energy Operation, ayrık sistemlerdeki verilere erişim olanağı sağlayan bir StruxureWare uygulamasıdır. Karar alıcıların işletim harcamalarını azaltabilecekleri alanları belirlemelerine olanak tanır. Energy Operation uygulamasının faydaları:

   > Enerji verilerinin gorunurluğu: Diğer donanım ve yazılımlardan hava durumu, ölçüm ve işletim verileri dahil birçok kaynakta bulunan enerji kullanımı, performans ve anormallikler hakkındaki güvenilir verilere anında erişim.
   > Karşılaştırma ve KPI analizi: Düşük performans gösteren tesisleri belirlemek için karşılaştırmalar ve anlamlı enerji kaynaklı KPI'lar oluşturulması.
   > Veri formatlarının esnekliği: Enerji performansını hissedarların hedefleri doğrultusunda ölçün ve üst düzey yöneticiler, tesis, enerji yöneticileri, bina sakinleri ve halka uygun olarak hazırlanmış raporlar sunun.
   > Enerji verimliliği ROI hesaplamaları –Daha önceki verimlilik girişimleri ile sağlanan tasarrufu anlamak ve gelecekteki girişimlere yönelik daha iyi kararlar almak için enerji senaryolarının öncesini ve sonrasını karşılaştırın.
   > Cevresel etki raporlaması: Sürdürülebilirlik hedeflerine yönelik gelişmelerin kolay anlaşılır bir formatta raporlanması.

   Maliyetten tasarruf sağlayan yazılım mimarisi
   Bulut bilgi işlem, profesyonellerin verilerle etkileşim yöntemlerini ve enerjinin korunması dahil iş yapma tarzlarını değiştirerek kurumların güçlenmesine yardımcı olmuştur. Enerji yönetiminin kolaylaşması ve enerji kullanımının azalması, performans verilerine erişimin geliştirilmesi sayesinde mümkün olmuştur. Aslında enerji verileri, buluttaki yolunu, müşteri ilişkileri yönetimi ve muhasebe uygulamalarının bulut içindeki gelişimleriyle aynı şekilde bulmaktadır. Enerji konusunda bilinçli kurumlar, esneklik ve erişilebilirliklerini artırmak ve bakım maliyetlerini azaltmak için bir hizmet olarak yazılım (SaaS) çözümüne geçmektedir. Energy Operation, tek bir binadan binlerce binaya kadar büyüyen portföyleri karşılayabilecek şekilde ölçeklendirilebilir. Yeni sürümler piyasaya çıktıkça sürekli güncel işlevler ile maliyetli yazılım kurulumları ve güncelleme gereksinimi ortadan kalkar. Bunlara ek olarak enerji yöneticileri aşağıdakileri gerçekleştirebilir:

   > Gorev acısından kritik verilere dunyanın her yerinden erişim; günün 24 saati, haftanın 7 günü ve yılın 365 günü.
   > Altyapı maliyetlerini azaltmak icin mevcut donanım ve yazılımlarla entegrasyon.
   > Enerji ve teknoloji bütçelerinin daha iyi kullanılmasını sağlayarak, sadece gerektiği kadarını odeme.

   Enerji verimliliğini geliştirmek icin teknolojiden faydalanma Enerji verileri toplamanın otomatik hale getirilmesi ve anlamlı performans raporları oluşturulması, tesis ve enerji uzmanlarının enerji tüketiminin azaltılmasında daha proaktif bir rol oynamasına yardımcı olur. Schneider Electric destek ve hizmet uzmanlığı, enerji verilerinin gerçek enerji verimliliği ve sürekli gelişim sağlayan işlenebilir bilgilere dönüştürülmesine yardımcı olabilir.

   StruxureWare çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen, www.schneider-electric.com adresini ziyaret edin.