Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   01/11/2012

   Sürdürülebilir gelişme yeni boyutlara ulaşıyor

   Schneider Electric ve Vakfı yüksek düzeyde enerji yönetimi sorununun üstesinden geliyor

    

   Bir tesisin enerji yönetimi gerçekten zor olabilir. Ancak söz konusu tesisin bulut hattının ötesinde, herhangi bir enerji alt yapısından uzakta olduğunu düşünün.

   Bu Schneider Electric™ Vakfının Schneider Electric'den Fransa'daki Refuge du Goûter projesinin baş yöneticisi olması talep edildiğinde ifade ettiği zorluktur.

   Denizden 3,835 metre (12,582 feet) yükseklikte kurulmuş olan, Saint Gervais kasabasına tepeden bakan, Refuge du Goûter dağcılar için ikonik, ancak yenilemeye ihtiyaç duyan bir yolculuk mekanı olmuştur.

   Yüksekliğe sahip enerji yönetimi çözümleri
   6,5 milyon€ değerindeki yüksek teşvik sayesinde yeni bir refüj inşa edilmiştir,göze çarpanmühendislik uygulamaları ve en son teknoloji ürünü enerji yönetimi çözümleri Energy Management™ alanında Küresel Uzman, Schneider Electric, tarafından sağlanmıştır.

   EcoStruxure™ mimarisi her uygulamanın enerji tüketimi de dahil olmak üzere her kaynaktan enerji üretimini izlemek ve kontrol etmek çin yerleştirilmiştir. Enerji üretim sistemi bir Schneider Electric Xantrex™ XW şebekeye bağlı olmayan sisteminden ve petrol veya bitkisel yağ ile çalışan bir kojenerasyon grubundan oluşur. Sistem enerji kaynaklarının performansını optimum hale getirmek için programlanmıştır.

   Teknik zorlukları olduça fazladır. Saha tehlikeli koşullara maruz kalmaktadır - 300 km/sa değerini aşan rüzgarlar, çok düşük sıcaklıklar ve aşırı izolasyon. Aslen, lokasyon yılın yarısında erişilemez durumdadır, bu da baharda personelin donmuş ve elektriği olmayan bir refüje gelerek kötü bir sürprizle karşılaşmalarını önlemek için, tek erişim yolunun uzaktan izleme ve kontrol olmasını gerekli kılar.

   Düşük atmosfer basıncı ise, hem donanım verimliliğine hem de insanların bilişsel işlevlerine zarar vererek, bir başka sorun oluşturmaktadır. İlk sorun güç sisteminin boyutu büyük tutularak çözülmüştür, ikinci sorunun giderilmesi ise özenli planlama ve sıkı güvenlik prosedürlerine dayalıdır.

   Sürekli gelişmeye kendini adamış
   Yenilikçi sürdürülebilir geliştirme projelerini destekleyerek, Schneider Electric Vakfı daha az enerji ile daha fazlasını başarmanın mümkün olduğu gerçeğini vurgulamaktadır.