Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   30/08/2012

   Elektrik şirketlerinin müşterilerin daha düşük enerjili bir geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olabilecekleri beş yöntem

   ""   


   Şimdi ev sahipleri daha etkin bir şebekeyi desteklemek için teşvik ediliyor

   Tüketiciler, elektrik şirketlerinin akıllı şebekeye geçişinde yararlanabilecekleri, ancak henüz dokunulmamış bir kaynak olarak durmaktadır. Elektrik şirketleri şimdi tüketicileri kendi ev enerji tüketimlerini yönetmek için teşvik edebilir. Bu, tüketicilerin enerji kullanımında ki değişimleri destekler ve hem elektrik şirketi hem de ev sahibi için kazan-kazan durumu yaratır. Birçok ev sahibi tasarruf etmek ve çevreye daha saygılı olmayı istemektedir ve bu enerji kaynaklarının daha sınırlı olduğu bir dünyada çevre üzerinde oluşturulan etkinin yumuşatılmasına yardımcı olmaktadır. Aşağıdaki beş adım, elektrik şirketlerinin müşterilerinin daha iyi enerji kararları vermesine nasıl yardımcı olacağını detaylı biçimde açıklamaktadır.

   Aşağıdaki beş adım, elektrik şirketlerinin müşterilerinin daha iyi enerji kararları vermesine nasıl yardımcı olacağını detaylı biçimde açıklamaktadır.

   1. Eğitim: Elektrik şirketleri akıllı şebekenin ne gibi fırsatlar yarattığı ve değişken fiyatlama ile akıllı ölçüm cihazlarının onlara enerji maliyetlerini yönetme ve düşürme konusunda tüm bilgileri nasıl sağlayacağı konularında müşterilerini eğitmelidir.

   2. Katılım: Elde edebilecekleri tasarrufların ötesinde, insanlar kişisel olarak bir fark yaratabileceklerini hissetmekten hoşlanır. Birçok tüketici elektrik şebekesini daha dengeli tutmak ve elektrik şebekesine yeni enerji kaynakları eklemek için neler yapabileceği konusuna ilgi duyar.

   3. Sorumluluk hissi: Müşteriler kendi enerji kullanımları ve çıktıları ile aylık olarak ne ödedikleri konusunda kontrol sahibi olduğunu bildiğinde kendisini sorumlu hisseder. Elektrik şirketleri, müşterilerin evlerindeki HVAC (iklimlendirme) ve diğer sistemlerin evdeki enerji kullanımını düşürmek üzere kontrol etmek, izlemek ve yönetmek için programlanabileceği fikrini benimsemelerine yardımcı olabilir.

   4. Vurgulama: Elektrik şirketleri, akıllı şebekenin tüketici güç gereksinimlerine nasıl daha iyi tepki vereceğini ve karbon tabanlı elektrik santrallerinin nasıl daha az kullanılabileceği konusunda yardımcı olabileceğini vurgulamalıdır.

   5. Donanım: Elektrik şirketleri ev enerji yönetimini mümkün kılmak için en iyi seçenekleri ve araçları sağlamalıdır. Doğru oranda yüksek teknoloji özelliklerine sahip, kullanıcı dostu akıllı ölçüm cihazları ve ev enerji yönetim sistemleri ilk uygulayıcıların ve etki edenlerin ilgilerinin çekilmesinde çok önemlidir.