Menü içerisinden veya dünya haritası üzerine tıklayarak ülkenizi/bölgenizi seçin *
Country Selector Alternate Image
Haberler

   Bizden Haberler

   22/05/2012

   Toplam enerji masraflarının azaltılmasına yönelik dört pratik adım

   Bireyler ve şirketler enerji tüketiminin ‘kurallarının’ değiştiğini fark ediyor
   EE-logo-img  

   Dünyanın her yerinden bireyler, kurumlar ve devlet kuruluşları her yıl milyarlarca liralık enerjiyi israf etmektedir. Bunun nedeni, enerjinin bolca ve ucuza sağlandığı yıllardan kalan geleneksel enerji tüketimi alışkanlıklarıdır. İki son derece önemli nedenle bu alışkanlıkların değişmesi gerekmektedir: enerjinin süratle artan maliyetleri karları ve kişisel geliri olumsuz etkilemekte ve sera gazı emisyonları gezegenimizdeki genel yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.

   Schneider Electric yıllardır enerji verimliliği ile ilgili bu sorunları aşmaya yönelik çözümler geliştirmektedir ve başarısı kanıtlanmış bir enerji yönetimi metodolojisi geliştirmiştir. Enerji yönetimi, bireylerin kendi inisiyatifleriyle attıkları bağımsız adımlardan (evde veya işyerinde akkor lambaları CFL lambalar ile değiştirmek ancak oda boşken dahi lambayı yakmaya devam etmek gibi) birden fazla enerji dağıtımı ve destek sisteminin ortak yönetimini içeren entegre bir kullanım ömrü sürecine doğru gelişim göstermiştir.

   Hızlı bir şekilde enerji tasarrufu sağlamak

   Schneider Electric enerji yönetimi metodolojisi, aşağıdaki dört adımdan oluşmaktadır:

   1. Tüketimi ölçme – enerji denetimi ve güvenilir enerji kalitesi ölçüm cihazlarının kullanılması, enerji yönetimi planınızın üzerinde geliştirileceği kıyaslama veya başlangıç noktasıdır.
   2. Temel donanımı düzeltme – motorlara, pompalara ve soğutma cihazlarına hız kontrol cihazlarının takılması veya yüksek verimlilikli UPS'lerin kullanılması gibi düşük maliyetli ve kolay değişiklikler, elektrik faturanızı hemen etkileyebilir.
   3. Otomatikleştirme – önceden kestirilemeyen insan davranışlarına güvenme gerekliliğini ortadan kaldırır ve aydınlatma ve HVAC sistemlerinin daha ince ayarlanabilmesini ve tesisin veya evin dinamik ortam koşullarına enerji açısından verimli bir şekilde yanıt verebilmesini mümkün kılar.
   4. İzleme – kolay kullanımlı bir yazılım, enerji israfı trendlerini ve sorunlu alanları belirleyerek para israfı söz konusu olmadan yönetim dahilinde gerekli adımın hızlı bir şekilde atılabilmesini sağlar. Enerji yönetimi tek seferlik bir işlem değil kesintisiz bir iyileştirme sürecidir.

   Düşük yatırımlı/kısa sürede maliyetini karşılayan bir yatırımdan nasıl faydalanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak için ‘Active Energy Efficiency ile kalıcı tasarruflar sağlamak’ adlı belgeyi indirin.

   Schneider Electric hakkında:
   100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.
   www.schneider-electric.com.tr